Малага

Ма́лага (ісп. Málaga МФА: [ˈmalaɣa]) місто на півдні Іспанії в Андалусії. Адміністративний центр провінції Малага. Муніципалітет входить в склад району (комарки) Малага-Коста-дель-Соль. Населення — 561 250 осіб (2007). Площа — 395 км². Малага — шосте за населенням місто в Іспанії та друге в Андалусії.

Малага
Ciudad de Málaga
Symbols of Málagad Symbols of Málagad
Малага
Основні дані
36°40′ пн. ш. 4°29′ зх. д.
Країна  Іспанія
Регіон Андалусія, провінція Малага, район Малага-Коста-дель-Соль
Столиця для Малага, Málaga-Costa del Sold і Малазька тайфа

Межує з

— сусідні нас. пункти
Алаурін-де-ла-Торре, Альмохія, Ель-Борхе, Картама, Кольменар, Комарес, Моклінехо, Рінкон-де-ла-Вікторія, Торремолінос, Тоталан, Касабермеха ?
Поділ
  • Campanillas (District 9)d, Málaga Centro (District 1)d, Málaga Este (District 2)d, Ciudad Jardín (District 3)d, Bailén-Miraflores (District 4)d, Palma-Palmilla (District 5)d, Cruz de Humilladero (District 6)d, Carretera de Cádiz (District 7)d, Churriana (District 8)d, Puerto de la Torre (District 10)d, Teatinos-Universidad (District 11)d
  • Засновано VIII ст. до н. е.
    Площа 385.5 км²
    Населення 561 250 осіб (2007)
    · густота 1.420,89 осіб/км²
    Висота НРМ 6  м
    Водойма Середземне море
    Назва мешканців ісп. malagueño, ісп. malagueña, фр. Malaguène[1] і фр. Malaguène
    Міста-побратими Тір, Ель-Аюн, Фару, Ґалвестон, Мелілья, Pasienkyd, Попаян, Сакатекас (Сакатекас), Дамаск, Палермо, Маніла, Мобіл, Miraflores, Pasoskanquid, Пассау, Акаба
    Телефонний код (34) 95
    Часовий пояс UTC+1
    Номери автомобілів MA
    GeoNames 6359472
    OSM r340746 ·R
    Поштові індекси 29001-29018
    Міська влада
    mayor of Málagad Francisco de la Torre Prados
    Вебсайт www.malaga.eu
    Мапа


     Малага у Вікісховищі

    Місто було засноване фінікійцями в столітті VIII до н.е. та вважається одним із найстаріших міст Європи.

    Історія

    Географія

    У південно-східній частині міста річка Гуадальорес впадає у Середземне море.

    Транспорт

    Аеропорт

    Аеропорт Малага-Коста дель Соль, третій по кількості повітряних сполучень Піренейського півострова, після Барахас (Мадрид) та Ель Прат (Барселона) та четвертий в Іспанії (включаючи Канарські та Балеарські острови). В 2018 було зареєстровано 141 313 польотів і 19 021 704 пасажирів з яких 16 208 244 відповідають міжнародним рейсам, що передбачає 85 % міжнародних сполучень Андалусії. Більше 50 авіакомпаній підтримують міжнародні сполучення з 124 містами 31 країни.

    Морський порт

    Порт Малаги — морський порт міста, який почав діяти як мінімум в 600-му році до н. е. Цей порт є одним із найбільш завантажених портів Середземного моря, його товарообіг склав 428,623 TEU та 642,529 пасажирів у 2008 році.

    Високошвідкісний поїзд

    Вокзал «Малага ім. Марії Замбрано» (Málaga-María Zambrano) обслуговується високошвидкісним сполученням AVE, управляється перевізником Renfe — в минулому державною, а нині приватною компанією. Завдяки мережі колій AVE experience, місто має швидкісне залізничне сполучення із 17 основними містами Іспанії.

    Дороги і шосе

    Дорога A45 прямує на північ до Антекери та Кордови. Шосе A-7 проходить паралельно дорозі N-340, вони обидві прямують на захід до Кадісу та до Барселони на північний схід.

    Легкорейковий транспорт

    У 2014 році в місті відкрилася система ЛРТ з двох ліній Легкий метрополітен Малаги.

    Економіка

    Демографія

    Релігія

    У Малазі представлений широкий спектр релігій. Більшість жителів міста вважають себе католиками. Один з найкрасивіших соборів — це «Santuario de la Virgen de la Victoria». Іслам також тут представлений, ведеться будівництво нової мечеті. Євангелісти також представлені у Малазі. Юдейська община у Малазі має тут синагогу та Асоціацію юдеїв. Є в місті індуїстський храм та буддистська пагода (ступа, субурган) у Беналмедені, що лише у 12 милях від Малаги. Ця буддистська пагода — найбільша в Європі.

    Туризм

    Малага взимку.

    Місто є туристичним центром, в основному, завдяки привабливості кліматичного курортного регіону Коста-дель-Соль, столицею якого є Малага. Туристи також відвідують місце, де народився Пабло Пікассо. З Малаги можна дістатись поїздом, автобусом чи автомобілем до інших іспанських міст, таких як Севілья, Кордова, Гранада та інших.

    Популярною є прогулянка вгору по схилах до замку Гібральфаро (Парадор), з якого добре оглядати краєвиди міста. Замок розташований поблизу мавританської фортеці Alcazaba, звідки зовсім недалеко до центру Малаги. Шлях пролягатиме через парк Paseo (алея, що тягнеться вздовж парку, прикрашена пальмами та скульптурами) до затоки, закінчуючись головною торговою вулицею міста — Calle Larios.

    Уродженці

    Міста-побратими

    Малага встановила дружні відносини із такими містами:

    Українська складова

    У 2007 році була створена Міжнародна Українська Школа (МУШ) , де учні можуть здобути неповну середню та повну середню освіти, навчаючись за українською шкільною програмою. У 2017 році МУШ м.Малага відзначила 10-річний ювілей своєї діяльності разом зі святом останнього дзвоника. Як зазначили у закладі, у 2017 році школу закінчила рекордна кількість випускників – 20 учнів девʼятого класу та 20 учнів одинадцятого класу. У 2019 році школа прийняла рекордну кількість першокласників – понад 40 з усієї провінції. На даний момент в школі навчаються понад 250 учнів.

    2013 року стараннями українців у Іспанії було утворено парафію на честь Вознесіння Господнього, яка виявила бажання бути під омофором Української Православної Церкви Київського Патріархату[4].

    В місті Малага діє українське консульство за адресою: 29016, Іспанія, м. Малага, вул. Маестранса 23, 1. Очолює його консул Воробйов Артем.

    Див. також

    Посилання

    Примітки

    This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.