Гичко Василь Михайлович

Гичко́ Васи́ль Миха́йлович (27 вересня 1938 Франція) — український співак, заслужений працівник культури України. Соліст ансамблів «Боржава» та «Верховина», а також Закарпатського народного хору.

Гичко Василь Михайлович
Основна інформація
Дата народження 27 вересня 1938(1938-09-27) (83 роки)
Місце народження Франція
Громадянство  Україна
Національність українець
Професія співак
Жанр народна музика
Колективи ансамблі «Боржава» та «Верховина», Закарпатський народний хор
Нагороди
Заслужений працівник культури України

Біографія

Народився 27 вересня 1938 року у Франції в сім'ї шахтаря та домогосподарки — трудових мігрантів з Підкарпатської Русі.

В Україну сім'я Гичків повернулась у 1941 році та оселилась в селі Сокирниця Хустського району. Освіту здобув у Сокирницькій семирічній школі. Саме там вчитель музики розгледів співочий талант у здібного учня.

Мистецтво вокалу Василь Гичко опановував сам. Самостійно навчився грати на сопілці, коли був пастухом на полонині Ружа.

Трудову діяльність розпочав у Буштині на деревообробному комбінаті столяром. У вільний від роботи час співав у місцевому ансамблі. Проте, одружившись з Ганною Русин, уродженкою села Кам'янське, в молодої пари виникли проблеми з пошуком житла. Після клопотання до Довжанського деревообробного комбінату питання вирішилось позитивно, і Василь Гичко оселяється в Довгому.

В Довгому Василь Гичко працював столяром, потім слюсарем, а після закінчення курсів — електрогазозварювальником. Із роботою поєднував навчання у вечірній Довжанській середній школі та виступи в ансамблі.

Творчість

Василь Гичка брав участь у ансамблях «Боржава» села Довге, «Верховина» міста Іршава та був солістом Закарпатського народного хору. Ще за часів СРСР виступав за кордоном в таких країнах, як Фінляндія, Німеччина, Польща, Чехословаччина тощо. Загалом за своє життя дав близько 3 тисяч концертів.

В репертуарі співака — пісні «Верховино, мати моя», «Заспівай вівчарю пісню», «Вечір у Карпатах» тощо.

Записав власний альбом, до якого входить 18 пісень.

Відзнаки і нагороди

З 1985 року — Заслужений працівник культури України.

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.