Глинянська брама (Львів)

Глиня́нська бра́ма (В'їзна брама) — пам'ятка оборонної архітектури пізнього ренесансу у Львові, частина фортифікацій Комплексу бернардинського монастиря.

Глинянська брама
м. Львів, пл. Митна
Глинянська брама, вигляд із площі Митної
Нинішній власник державна власність

Збудовано 1618
Реконструйовано 19761977

Тип споруди оборонна

Опис

Пам'ятка розташована на площі Митній. Пам'ятка є найбільш збереженим фрагментом стародавніх фортифікацій Львова.

Із заходу, разом з монастирськими будівлями, мур утворює велике замкнене подвір'я у формі трикутника. Споруда мурована із каменю та цегли, видовжена з півночі на південь, у верхньому ярусі ряд вікон-бійниць.

Центр стіни акцентований квадратною в плані вежею з арковим проїздом, критою шатровим дахом. Перед муром реконструйовано давній рів. З протилежної, західної сторони муру реконструйовано дерев'яні галереї.

В 19761977 роках була проведена реконструкція під керівництвом архітекторів Андрія Новаківського й Костянтина Присяжного. У стіні та вежі тепер містяться приміщення інституту «Укрзахідпроектреставрація». У північно-східному куті — адміністрація історико-архітектурного заповідника.

У планах на 2018 рік оновити простір під Глинянською брамою, а саме рів під брамою, що імітує оборонну споруду, планують залити водою та облаштувати дуже плаский фонтан, а на пішохідному просторі мають покращити умови для пішоходів.[1] У травні 2018 року вже відремонтовано дерев’яний місток у брамі Глинянської вежі, який веде з Бернардинського дворика до площі Митної.[2]

Глинянська брама
Вигляд на браму
з монастирського подвір'я.
Надбрамна вежа зблизька.
Прохід через браму.

Див. також

Примітки

Джерела

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.