Городницький парк

Городни́цький парк парк-пам'ятка садово-паркового мистецтва[1] загальнодержавного значення[2] в Україні. Розташований у селищі міського типу Городниця Новоград-Волинського району Житомирської області. Підпорядковується ДП «Городницьке лісове господарство» та розташовується у 65 кварталі Городницького лісництва[2].

Городницький парк
Категорія МСОПV (Охоронюваний ландшафт)
Вигляд на парк з мосту в Городниці
Вигляд на парк з мосту в Городниці
50°48′33″ пн. ш. 27°18′23″ сх. д.
Розташування: Житомирська область,
Новоград-Волинський район,
смт Городниця
Найближче місто: Новоград-Волинський
Площа: 21 га
Водні об'єкти: р. Случ
Заснований: 1890-ті роки
Керівна
організація:
ДП «Городницьке лісове господарство», Городницьке лісництво
Країна  Україна

 Городницький парк у Вікісховищі

Історія

Парк був закладений Юзефом Клеменсом Чарторийським на берегах річки Случ[3] у 1890-х роках[1]. Ця подія відбулась одночасно з будівництвом фарфоро-фаянсового заводу[4]. Парк було оголошено пам'яткою загальнодержавного значення відповідно до постанови колегії Держкомітету Ради Міністрів УРСР по охороні природи від 26 липня 1972 року № 22[5]. Наказом № 64, датованим 15 лютого 2012 року було затверджено Положення про парк-пам'ятку садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення «Городницький парк» Міністерством екології та природних ресурсів України[6]. Взимку парк відвідується дітьми та дорослими для створення годівничок для птахів[7]. Проводиться реконструкція парку[4]. Для відвідувачів — вільний доступ.

Опис

Площа правобережної частини парку — 9,8 гектарів, площа лівобережної частини складає 11,2 гектари[3]. Загальна площа Городницького парку — 21 гектар[5]. На правобережній стороні парку зростають листяні породи дерев, вік яких становить 90-130 років[4]. Ялини, модрини європейські, насадження сосни звичайної та деякі листяні породи переважають на лівобережній частині парку[4]. На території парку зростає 20 чагарникових порід та 42 деревні породи[1]. Серед них вільха чорна, модрина європейська, бузина чорна, сосна звичайна, липа серцелиста, в‘яз шорсткий, в'яз малий[5]. На території природоохоронного об'єкту розташоване джерело з «живою водою» та танцмайданчик, який збудований на фундаменті, що раніше слугував основою для поміщицької садиби[3].

Примітки

Посилання

Городницький//Заповідники України

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.