Гречіхін Микита Артемович

Микита Артемович Гречихин[1]  (19031943) старшина Робітничо-селянської Червоної Армії, учасник німецько-радянської війни, Герой Радянського Союзу (1944).

Микита Артемович Гречіхін
Народження 1903(1903)
Ігрень
Смерть 1943(1943)
Хойницький район Гомельська область
Поховання Хойники
Приналежність  СРСР
Рід військ Піхота
Роки служби 19421943
Звання  Старшина
Війни / битви Німецько-радянська війна
Нагороди

Біографія

Микита Гречихин народився в 1903 році в селищі Ігрень (нині в межах Дніпра) в селянської родині. Початкову освіту отримав, працював будівельником. У лютому 1942 році Гречихин був призвааний на службу в Робітничо-селянську Червону Армію і направлений на фронт німецько-радянської війни. Брав участь в боях на Брянському, Західному, Орловському, Центральному і Білоруському фронтах. Брав участь в Орловській, Чернігівсько-Прип'ятській, Гомельсько-Речицькій операціях. До вересня 1943 року старшина Микита Гречихин був помічником командира взводу 1185-го стрілецького полку 356-ї стрілецької дивізії 61-ї армії Центрального фронту. Відзначився під час битви за Дніпро[1].

Під час боїв на підступах до Дніпра в районі села Любеч Ріпкинського району Чернігівської області Української РСР Гречихин, перебуваючи в розвідці в складі розвідгрупи, виявив німецький підрозділ чисельністю близько 50 осіб. Скориставшись перевагою раптовості, він атакував противника, знищивши 9 ворожих солдатів і ще 1 взяв у полон[1].

Під час форсування Дніпра Гречихин розшукав 5 човнів і на чолі групи бійців одним з перших переправився через річку і кулеметним вогнем прикрив переправу батальйону. 4 жовтня 1943 року в бою на річці Брагинка в районі села Пірко Брагінського району Гомельської області Білоруської РСР разом з групою солдатів зайшов в тил противника і знищив 37 солдатів і офіцерів ворога, що сприяло тим самим успішному просуванню батальйону[1].

29 листопада 1943 року полк натрапив на сильно укріплені німецькі позиції в районі сіл Туневщіна і Глинище Хойницького району. Взвод, в якому служив Гречихин, кілька разів піднімався в атаку і, досягнувши траншей противника, змусив того відступити. У тому бою Гречихин загинув[1].

Був похований в селі Туневщіна, пізніше був перепохований в братській могилі в місті Хойникі.

Указом Президії Верховної Ради СРСР від 15 січня 1944 року за «мужність, відвагу і героїзм, проявлені в боротьбі з німецькими загарбниками» старшина Микита Гречихин посмертно був удостоєний високого звання Героя Радянського Союзу. Також посмертно був нагороджений орденом Леніна[1] .

На честь Гречіхіна названа школа в Дніпропетровську. У 1977 році село Богуславіца перейменована в Гречіхін[1].

Примітки

Література

  • И генерал, и рядовой. Днепропетровск: Промінь, 1983.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.