Громадська Організація «Слава і Честь»

Громадська Організація «Слава і Честь» (ГО «СіЧ») — українська нова права організація, що діяла на Одещині у 2007—2009 роках. Свою ідеологію члени організації окреслювали як український націоналізм. Кістяк організації складали студенти-націоналісти з Одеського національного університету ім. Мечникова та футбольні вболівальники місцевого клубу «Чорноморець». Одним з лідерів ГО «СіЧ» був Максим Чайка.

«Слава і Честь»
(ГО «СіЧ»)
Тип обласна громадська організація
Голова Чайка Максим Олександрович

У 2007 році ГО «СіЧ» брала активну участь у протестах проти встановлення пам'ятника Катерині ІІ в Одесі. Навесні 2008 року члени ГО «СіЧ» спільно з представниками Організації «Патріот України» проводили військовий вишкіл у Харкові.

18 жовтня 2008 року члени ГО «СіЧ» були серед учасників сутичок з міліцією під час проведення маршу Героїв УПА. Після цієї події було прийняте рішення про приєднання організації до ініційованого Андрієм Білецьким процесу об'єднання українських нових правих організацій в єдину структуру .

17 квітня 2009 року під час сутички з представниками руху «Антифа» Максим Чайка, один з лідерів ГО «СіЧ», отримав два ножових поранення і через декілька годин помер у лікарні від втрати крові. Його загибель сколихнула місто — 19 квітня був організований багатолюдний марш пам'яті за участю друзів, соратників та однокурсників студента.[1][2]. З моменту смерті лідера «СіЧовиків» висувалися політичні мотиви вбивства — низка видань звинувачувала проросійську партію «Родіна» в організації вбивства. Резонансне вбивство привернуло увагу і Президента України Віктора Ющенка, котрий доручив СБУ та МВС розслідувати зв'язки вбивці з іноземними антиукраїнськими організаціями[3].

16 травня 2009 року на установчому з'їзді у Києві ГО «СіЧ» стала однією з організацій-засновниць Соціал-Національної Асамблеї.

Впродовж 2009 року ГО «СіЧ» було переформатовано на Одеське обласне відділення Соціал-Національної Асамблеї. На основі членства ГО «СіЧ» також було утворено місцевий осередок Організації «Патріот України».

Примітки

Посилання

Див. також

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.