Грузинський марш

«Грузинський марш» (груз. ქართული მარში) націонал-консервативна політична партій Грузії, яка була створена у квітні 2017 році.

«Грузинський марш»

груз. ქართული მარში
Країна  Грузія
Голова партії Сандро Брегадзе[1]
Дата заснування 2017
Штаб-квартира Тбілісі
Ідеологія Націонал-консерватизм
Євроскептицизм
Соціальний консерватизм
Антиісламізм
Союзники та блоки «Об'єднання національних сил»

Історія

Партія була створена у квітні 2017 року Сандро Брегадзе та Гією Коркоташвілі.

Першою масштабною акцією партії «Грузинський марш» став мітинг проти нелегальних іноземних іммігрантів у Грузії, який відбувся у Тбілісі на проспекті Давида Агмашенебелі 14 липня 2017 року[2] [3].

31 жовтня 2017 року партія «Грузинський марш» провела мітинг перед штаб-квартирою Федерації футболу Грузії з вимогою відсторонити капітана національної збірної Грузії Гурама Кашію за те, що той грав з різнобарвною капітанською пов'язкою та підтримав ЛГБТ.

19 березня 2018 року активісти партії «Грузинський марш» влаштували акцію протесту перед штаб-квартирою телеканалу «Руставі 2», через жарт ведучого Ґіорґі Ґабунії про Ісуса Христа. Акція протесту переросла у сварку з Ґіорґі Ґабунією, шістьох протестувальників було затримано правоохоронцями[4].

8 листопада 2019 року партія «Грузинський марш» була серед тих, хто виступав проти показу шведсько-грузинської стрічки «А потім ми танцювали», у якій йдеться про танцюристів-геїв[5].

Ідеологія

Партія, за словами її лідера та голови Сандро Брегадзе, виступає за створення Грузинської національної держави, захист національної культури та традицій[6]. Девізом партії є «Грузинська Грузія». Сандро Брегадзе заявив, що «Грузинський марш» є партією правоцентристського спрямування, аналогічною «Народному фронту» Марін Ле Пен чи партії «Альтернатива для Німеччини».

Грузинський марш наполягає на суттєвому обмеженні у Грузії міграції з країн Азії та Африки. Партія пропонує внести зміни до Конституції Грузії й чітко прописати, що шлюб — це союз чоловіка та жінки[7].

Примітки

  1. TI-ის კვლევა - ვინ არიან ნეონაცისტური ჯგუფის წევრები და მათთან დაკავშირებული ადამიანები. Процитовано 17 листопада 2019.(груз.)
  2. „ქართველთა მარშის“ შესახებ. Процитовано 17 листопада 2019.(груз.)
  3. „ჩვენი ქუჩები უცხო ქვეყნის კრიმინალებისგან გაიწმინდება“ - 14 ივლისს „ქართველთა მარში“ გაიმართება. Процитовано 17 листопада 2019.(груз.)
  4. თავდასხმა „რუსთავი 2“-ზე: „ქართული მარშის“ წევრებს წინასწარი პატიმრობა შეეფარდათ. Процитовано 17 листопада 2019.(груз.)
  5. Фільм про геїв викликав заворушення в Тбілісі. Корреспондент.net. «Корреспондент». 8 листопада 2019. Процитовано 17 листопада 2019.
  6. Грузія модернова. «Громадський Простір». Процитовано 17 листопада 2019.
  7. Олександр Кохан, Юліана Скібіцька (24 травня 2018). Техно і консерватизм: як розділилася Грузія. «Громадське». Процитовано 17 листопада 2019.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.