Гугенотський хрест
Гугенотський хрест — християнський релігійний символ, який виник у Франції, і є одним з найбільш впізнаваних і популярних символів Реформатської віри. Хрест також є частиною логотипу Реформатської церкви Франції (фр. L'Eglise Réformée de France, ÉRF).
Вважається, що хрест придумав і виготовив золотих і срібних справ майстер Містр з Німу в 1688 р. За основу був узятий Мальтійський хрест. Після скасування Нантського едикту хрест увійшов у загальний обіг серед гугенотів як підтвердження віри власника. Підвісний голуб був доданий як символ Святого Духа, але через жахливі переслідування його замінювали перлами, що символізують сльози.
Символіка
Символіка гугенотського хреста особливо багата.
- Хрест, як видатний символ християнської віри, представляє не тільки смерть Христа, але також перемогу над смертю і нечестивістю. Те ж саме символізує Мальтійський хрест.
- Вісім крапок символізують вісім євангельських заповідей блаженства (Мф 5:3-12)
- Чотири геральдичних лілії символізують чотири Євангелія Нового Завіту. Кожна лілія має три пелюстки, всього дванадцять пелюсток — за числом апостолів.
- Простір між ліліями, що нагадує серце, уособлює вірність. Вважають, що такою була печатка Жана Кальвіна.
- Підвісний голуб символізує Святий Дух (Рим. 5:16). Як уже писалося вище, в часи переслідувань голуб замінювався перлом, який мав символізувати сльозу.
Див. також
Посилання
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.