Гуманітарна екологія

Гуманітарна екологія — напрямок в екології, що вивчає нематеріальні (символічні, етичні, релігійні, культурні, естетичні та ін.) цінності природи за допомогою методів гуманітарних наук  етики, естетики, антропології, сакральної екології, права, культурології, теології, історії, етнографії, соціології, психології, археології, політології, лінгвістики, фольклористики тощо[1][2][3] [4] [5][6]

Гуманітарна екологія відкриває релігійний, філософський, естетичний, загальнокультурний, образний і емоційний вимір дикої природи і являє собою синтез екології з гуманітарними знаннями[1][2][3][4][5][6]. Гуманітарна екологія досліджує також символічні, психологічні, релігійні, етичні, ментальні та інші причини деструктивного ставлення людей до природи і шукає шляхи зміни цього.

Одним з напрямків гуманітарної екології, що швидко розвиваються, є сакральна екологія, науковий напрямок, що вивчає взаємини людини з середовищем проживання з позиції релігійної свідомості[7].

Статті з гуманітарної екології публікуються в Гуманітарному екологічному журналі (Україна) і в «Environmental values» (Велика Британія).

Ресурси Інтернету

  • Тагарова Е. Гуманитарная экология [недоступне посилання з липня 2019]
  • Гуманітарна екологія
  • Журнал Environmental_Values en:Environmental Values
  • Гуманітарна екологія

Примітки

  1. Вагнер И. В. Гуманитарная экология — преодолеть отчуждение о природы и развивать ценности экологической этики
  2. Гуманітарна біологія і екологія [недоступне посилання з липня 2019]
  3. Доронин Д. Ю. Гуманитарная экология и инвайронментальная этно-экология
  4. Борейко В. Е. Популярный словарь по экологической этике и гуманитарной экологии. — К.: КЭКЦ, 2003. — 75 с.
  5. Гуманітарна екологія
  6. Гуманітарна екологія і світ людини
  7. Огудин В. Л. Сакральная экология. — К.: КЭКЦ, 2003. — 152 с.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.