Гурзуфський парк

Гурзу́фський парк — ландшафтний парк в селищі міського типу Гурзуф, у південно-західній його частині. Створений 1803 року за наказом герцога Рішельє в долині річки Авунда. Займає площу понад 12 га.

Бананові пальми в Гурзуфському парку
Гурзуфський парк-пам'ятка садово-паркового мистецтва
Категорія МСОПV (Охоронюваний ландшафт)
центральна алея
центральна алея
44°32′28″ пн. ш. 34°16′31″ сх. д.
Розташування: АР Крим, Україна
Найближче місто: Гурзуф
Площа: понад 12 га
Заснований: 1960
Країна  Україна

 Гурзуфський парк у Вікісховищі

У парку росте понад 150 видів і декоративних форм дерев і чагарників південної флори. З місцевих видів ростуть суничник дрібноплодний, сосна кримська, ялівець високий, фісташка туполистна, ладанник кримський. Іноземні види представлені багатьма субтропічними вічнозеленими хвойними і листяними породами. Великий інтерес представляють старі насадження кипариса пірамідального, секвойядендрона гігантського, магнолії крупноквіткової, кедрів ліванського, гімалайського і атласького, маслини європейської, кипарисовика Лавсона.

У парку прекрасні скульптури і фонтани, в числі яких особливою популярністю виділяються алегорична художня композиція фонтану «Ніч» і фонтан «Рахіль» (кінець XIX століття). Встановлені тут бюсти Пушкіна, Адама Міцкевича, Лесі Українки, Чехова, Шаляпіна, Горького і Маяковського.

Нині парк розділений на дві частини — на його території розташовані два санаторії, «Гурзуфський» і «Пушкіно». На території останнього міститься Республіканський музей О. С. Пушкіна, будинок в якому 17 днів мешкав поет.

На околиці парку, що межує з набережною, розміщений Гурзуфський дельфінарій (наразі не працює. Басейн, де колись розміщувався дельфінарій, використовує санаторій «Пушкіно» як плавальний).

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.