Гутманя

Гутманя (лит. Gūtmaņa ala) печера у Латвії, найбільша печера у Прибалтиці. Її обсяг становить 500 м³, а площа — 170 м². Довжина досягає 18.8 м, ширина — 12 м, а максимальна висота стелі становить 10 м. Печера знаходиться на території Гауйського парку, на березі річки Гауя.[2][3]

Гутманя
лит. Gūtmaņa ala
Характеристики
Довжина 12 м
Глибина 18,8 м
Висота н. р. м. 10 м
Кількість входів 1
Розташування
Країна  Латвія
Регіон Сігулда[1]
Місцевість Гауйський парк
Карти розташування

 Гутманя у Вікісховищі

Недалеко від печери Гутманя знаходиться туристичний інформаційний центр, в якому можна отримати інформацію про саму печеру, а також найближчих природних і історичних об'єктах, які знаходяться на території Національного парку Гауя.

Стіни печери Гутманя утворені з щільного червоного пісковика, який сформувався ще під час девонського періоду, тобто близько 410 млн років тому. Стіни покриті написами, які мають історичну цінність. Найстаріші написи датуються 16 і 17 століттями.

Легенда

З печери витікає джерело, яке вважається цілющим і з якім пов'язана місцева легенда.

Згідно з переказами, колись жив тут лівський вождь Ріндауг, у нього була невірна дружина. Як покарання за подружню невірність, вождь наказав закопати свою дружину заживо у високому березі річки Гауя. За легендою джерело утворився зі сліз дружини Ріндауга, він же і розмив велику печеру. Пізніше, лікар, який проживав в селищі, успішно лікував людей водою з цього цілющого джерела. Доктора звали Гутерман. У перекладі з німецького це слово означає «добра людина».

Примітки

  1. Latvijas Vēstnesis — 1993.
  2. Архівована копія. Архів оригіналу за 5 березня 2016. Процитовано 6 квітня 2018.
  3. http://www.easyviajar.com/letonia/la-cueva-de-gutmanis-2026
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.