Гідрія з Ахіллом у засідці та Поліксеною біля джерела

Гідрія з Ахіллом у засідці та Поліксеною біля джерела — давньогецька ваза для води зі сценкою з Троянської війни, котру зберігає музей Ермітаж.

«Гідрія з Ахіллом у засідці та Поліксеною біля джерела  »
червонофігурний вазопис
укр. Гідрія з Ахіллом у засідці та Поліксеною біля джерела
Творець: невідомий кераміст
Час створення: бл. 500-і рр до н.е.
Розміри: 37,5 см висота гідрії
Матеріал: кераміка, теракота
Зберігається: Санкт-Петербург, Росія
Музей: Ермітаж


Опис твору

Серед добре збережених керамічних ваз ермітажної збірки — гідрія зі епізодом Троянської війни. Приблизно така ж гідрія подана і у розпису. Художник-вазописець вже дотримувався стилю червонофігурного вазопису, але широко користувався умовностями і економією засобів у малюнку, що були вироблені в попередню добу чорнофігурного вазопису. Так, увесь тулуб вази вкрито чорним лаком, і лише невелика частина «головного фасаду» вази має розпис[1].

На ньому епізод з Троянської війни. Біля джерела молода дівчина набирає чистої джерельної води. І дівчина, і джерело типові і умовні фігури, зовсім не обов'язково жінки з міста Трої набирали води біля подібного джерела. Це була умовність, відома як у давньогрецькому театрі, так і у вазопису.

Виховані на епосі Гомера стародавні греки розпізнавали в дівчині Поліксену, доньку царя Пріама[1]. Під час Троянської війни Поліксана ходила до джерела у супроводі брата, принца Троїла. За братом Поліксени полював герой війни, Ахілл. Художник подав Ахілла ніби у засідці, бо дівчина, що набирає води, ще не підозрює, що за нею та її братом чатує страшна небезпека. Умовність зображеннябула такою, що художник відмовився від зображення фігури Троїла[1]. Ще одним натяком на майбутню смерть одного з персонажів було зображення гайворона[1], що сів на камінь облямовки джерела з левиною голівкою. Розвинена художня уява греків успішно домальовувала усе відсутнє...

Провенас

Зберігалась у колекції Піццаті, 1834 року перейшла до музейних збірок Ермітажу[1] .

Див.також

Джерела

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.