Гімназія Готліба Валькера

Гімназія Готліба Валькера — приватний навчальний заклад, що існував у Києві з 1896 по 1909 роки.

Гімназія Готліба Валькера
Країна  Російська імперія
Розташування , Пушкінська вулиця (Київ)
геокоординати не задано:
Засновано 1896
Оголошення про набір учнів в гімназію Валькера

Історія

Приватна гімназія Готліба Андрійовича Валькера діяла в Києві з 1896 року по вул. Новоєлизаветінській, 14-А ( тепер Пушкінській, 40) в будинку Фрідріха Міхельсона. У 1899 році Міхельсон побудував чотирьохповерхове приміщення для гімназії і реального училища Валькера на вулиці Тимофіївській (теперішній вул. Михайла Коцюбинського, 12). У 1909 році (після смерті Валькера) обидва навчальні заклади отримали статус державних і стали відповідно (Сьомою міською гімназією і Другим реальним училищем) і розмістилися у спеціально спорудженому флігелі у дворі (тепер вул. Михайла Коцюбинського, 12Б).

  • Влітку 1896 року Валькер оголосив про набір до 4-класної прогімназії, а у вересні навчальний заклад розпочав свою діяльність.
  • 1898 року Валькер починає клопотати про розширення прогімназії до шестикласної гімназії, а також про відкриття реального відділення з подальшим присвоєнням йому статусу реального училища.
  • 1902 року надходить дозвіл на перетворення прогімназії в шестикласну «з правами» та офіційний статус шестикласного реального училища.
  • У грудні 1903 року приватний навчальний заклад Валькера отримує статус восьмикласної гімназії з відповідними правами
  • У грудні 1905-го було дозволено відкриття сьомого (останнього) класу при реальному училищі[1].

За свідченням дослідника київської старовини Михайла Кальницького, заклад мав репутацію «школи для відчайдушних» і славився хуліганськими акціями.

Тут навчалися такі видатні діячі української культури й науки, як скульптори Олександр Архипенко та Іван Кавалерідзе, піаніст Володимир Горовиць, вчений-помолог Володимир Симиренко, ембріолог Борис Балінський, композитор Лев Ревуцький.

У приміщенні гімназії зараз знаходиться спеціалізована школа № 135.

Викладачі:

  • настоятель Києво-Либідської Троїцької церкви, протоєрей Митрофан Григорович Вишемирський (Закон Божий),
  • професор Київського університету Святого Володимира Йосиф Андрійович Леціус (латина та антична філологія),
  • професор Київського університету Святого Володимира Адольф Ізраілович Сонні (грецька мова та давньогрецька література),
  • професор російської історії Київського університету Святого Володимира Митрофан Вікторович Довнар-Запольский (історія),
  • професор Київського університету Святого Володимира Василій Юрійович Чаговець (природничі науки).

Джерела

  1. Влад, Каганов. Киев. Седьмая гимназия Готлиба Валькера (рос.).
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.