Гіхон

Гіхон (івр. עין אום א-דרג', араб. نبع أم الدرج) — єдине джерело в Єрусалимі, яке не висихає протягом року. Згадане у Біблії. Джерело б'є у гроті підніжжя гори Офел між Містом Давида та Кедронською долиною.

Гіхон
івр. גיחון
Джерело Гіхон у Кедронській долині, у підніжжя Міста Давидового
Джерело Гіхон у Кедронській долині, у підніжжя Міста Давидового
31°46′23″ пн. ш. 35°14′11″ сх. д.
Країна Ізраїль
МістоЄрусалим
Вперше згадуєтьсяу Біблії
У літературіу Біблії

Гіхон
 Гіхон у Вікісховищі

Розташування

Вода з джерела Гіхона впадає у Сілоамську купіль, що знаходиться у південній частині Міста Давида, яка у свою чергу забезпечує (частково) місто питною водою. Система підземних тунелів, збудованих за часів царя Єзекії (727698 рр. до н. е.), разом з джерелом Гіхон та Сілоамською купелю утворюють археологічний парк. Окрім тунелів Єзекії виявлені ще дві системи каналів бронзової доби, що відводили воду з джерела. За Біблією вже у 1000 р. до н. е. цар Давид при облозі Єрусалиму зайняв джерело Гіхон. Під загрозою захоплення та облоги міста під час походів Сін-аххе-еріба у 701 році (за часів юдейського царя Єзекії) було побудовано систему каналів бл. 500 м довжиною, для забезпечення міста водою з джерела Гіхон, яке знаходилося у той час поза мурами міста.

Релігійне значення

Для юдеїв вода з джерела Гіхон має важливе значення, тому що біля нього помазано Соломона на царя Ізраїлю:

Тоді священик Цадок, пророк Натан, Беная, син Єгояди, вкупі з керетіями й пелетіями, посадивши Соломона на мула царя Давида, спустились і повезли його в Гіхон. Священик Цадок узяв рога з миром із намету та й помазав Соломона. І засурмили, і ввесь народ кликав: «Нехай живе цар Соломон!»[1]

Інші значення

  • Одна з річок Едему: «Ім'я другої річки — Гіхон; вона обтікає ввесь Куш-край.[2]»
  • Джерело Гіхон християни називають «Джерелом Діви Марії», а мусульмани «Джерело Матері сходів».

Примітки

  1. 1 Цар. 1:38-19. Архів оригіналу за 15 травня 2015. Процитовано 2 лютого 2014.
  2. Бут. 2.13. Архів оригіналу за 1 червня 2013. Процитовано 2 лютого 2014.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.