Дайнюс Разаускас

Дайнюс Разаускас (лит. Dainius Razauskas, нар. 1960, Вільнюс, Литва) — литовський міфолог, релігієзнавець, письменник та перекладач. Один з провідних експертів з балтійської міфології.

Дайнюс Разаускас
Dainius Razauskas
Народився 1960
Вільнюс, Литовська Радянська Соціалістична Республіка, СРСР
Громадянство  Литва
Діяльність редактор
Відомий завдяки Балтійська міфологія, Індоєвропейська міфологія
Alma mater Вільнюський університет
Науковий ступінь доктор філософії
Науковий керівник Топоров Володимир Миколайович
Вчителі Топоров Володимир Миколайович
Заклад Вільнюський університет

Життєпис

Дайнюс Разаускас народився 1960 року у Вільнюсі. Закінчив факультет математики та інформатики Вільнюського університету. Потім вчився в Російській академії наук, де його викладачем був Володимир Топоров, відомий лінгвіст та міфолог. 2005 року Разаускас став доктором наук, закінчивши свою габілітацію з працею «Лексико-семантичний аналіз міфологічних концепцій рибного символізму у балтсько-слов'янській традиції (з посиланням до індоіранських даних)»

З 2007 року він працює в Інституті литовської літератури та фольклору. Він також викладає курс литовської релігії та міфології у Вільнюському університеті. Разаускас також працює редактором журналу «Liaudies kultūra» («Народна культура»). Крім наукових робіт, він також опублікував збірку коротких оповідей (Pro langą: Novelės, 1990).

2016 року отримав нагороду Йонаса Басанавічуса.

Головні роботи

  • Ryto ratų ritimai: Pagrindinio kosmologinio modelio rekonstrukcija su etimologiniais priedainiais (Ритимай ранкових коліс: реконструкція основної космологічної моделі з етимологічними хорами (2000)
  • Vėjūkas: Lietuvių vėjo demono vardo ir įvaizdžio rekonstrukcija, atsižvelgiant į vieną skitų atitikmenį (osetinų wæjug / wæjyg) (Веюкас: реконструкція імені та зображення литовського вітряного Дамона у порівнянні із скіфським зразком (Osetin wæjug / wæjyg)) (2004)
  • Vytis simbolikos požiūriu: Baltas raitelis su iškeltu kalaviju raudoname lauke (Витіс у символічному розрізі: білий вершник з рожевим мечем на червоному тлі) (2008)
  • Krosnis mitologijoje (Пічка у міфології) (2011)
  • Visi dievai: „panteono“ sąvokos kilmė, pirminis turinys ir lietuviškas atitikmuo (Всі богиs: походження терміну «пантеон», перше його значення та литовський аналог) (2016)

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.