Дамаскування
Дамаскування — геральдичний прийом, що полягає в нанесенні дамаску, декоративного орнаменту на полі щита або гербові фігури. Виконується відтінками кольору поля, що покривається, або фігури. Термін походить від візерунків, що утворюються на дамаській сталі. У переважній більшості випадків у геральдичному описі герба (блазоні) дамасціровка не вказується, тому може бути абсолютно довільною, не впливаючи при цьому на сам герб. У разі, якщо дамасціровка має важливе значення, вона може бути внесена у блазон і при цьому стає невід'ємною частиною герба. Історично дамаскування понад усе була поширена у німецькій геральдиці, де її застосовували здебільшого для покриття значних пустих поверхонь герба. У французькій геральдиці дамаскування частіше наносили на гербові фігури[1].
Див. також
Примітки
- Арсеньев Ю. В. Геральдика. Лекции, читанные в Московском Археологическом институте в 1907–1908 году. — М.: ТЕРА — Книжний клуб, 2001. — 384 с. — С. 156. ISBN 5-275-00257-2.
Джерела
- Fox-Davies, Arthur Charles. A Complete Guide to Heraldry. London: T.C. & E.C. Jack, 1909. p. 90-91.
- Медведєв М. Ю. Тинктури: метали, фініфті, хутра. Про символіку кольору. Геральдичне штрихування і дамасцировка // Сайт Геральдика.ру. — 16 серпня 2003.
Посилання
Вікісховище має мультимедійні дані за темою: Дамаскування