Данилов Фелікс Йосипович

Данилов Фелікс Йосипович
Народився 4 липня 1940(1940-07-04) (81 рік)
Дніпропетровськ
Країна УРСР Україна
Діяльність педагог
Alma mater Дніпропетровський хіміко-технологічний інститут (ДХТІ), нині Український державний хіміко-технологічний університет
Галузь електрохімія
Заклад Український державний хіміко-технологічний університет
Посада завідувач кафедри фізичної хімії 1986—2013 рр.
Звання доктор хімічних наук
Ступінь професор
Науковий керівник Лошкарьов Михайло Олександрович
Відомі учні Веліченко Олександр Борисович
Проценко Вячеслав Сергійович
Відомий завдяки: фундаментальні і прикладні аспекти електродних процесів, що перебігають в умовах адсорбції органічних речовин
Нагороди

Фе́лікс Йо́сипович Дани́лов (* 4 липня 1940, Дніпропетровськ) — український науковець, доктор хімічних наук, професор, в 1986 — січні 2013 — завідувач кафедри фізичної хімії Українського державного хіміко-технологчного університету в Дніпропетровську; 2005 — звання «Заслужений діяч науки і техніки України»; лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки 2018 року за співавторство у роботі «Хімічний дизайн наноструктурованих матеріалів»[1] (указ № 110/2019 від 08.04.2019 року).[2]

Життєпис

Учень та представник наукової школи М. О. Лошкарьова. У 1985 році захистив докторську дисертацію на тему «Кінетичні і технологічні закономірності процесів електроосадження металів за участю поверхнево-активних органічних речовин» за спеціальністю електрохімія в Дніпропетровському хіміко-технологічному інституті.

В 1986 році по професору Лошкарьову Михайлу Олександровичу стає завідувачем кафедри фізичної хімії Дніпропетровського Українського державного хіміко-технологчного університету.

Під його керівництвом розроблено та отримано новий теоретичний і експериментальний матеріал, з допомогою якого суттєво розвинуто теорію поляризації.

Розроблений процес хромування впроваджено в Болгарії, разом з іноземними партнерами запущено технологію цинкування муфт на нових підприємствах.

Група науковців під його керівництвом створила кількісну теорію впливу адсорбції ПАР (поверхнево-активні речовини), водорозчинених полімерів та поліелектролітних комплексів на кінетику й механізм електрохімічних реакцій, що супроводжуються фазоутворенням осадів.

Досягнуто успіхів в циклі робіт по створенню «зеленої» гальванотехніки.

Розроблено і впроваджено технології гальванопокриття цинком, кадмієм, хромом, свинцем та його сплавами — без участі токсичних речовин (ціаніди, флориди і сполуки Cr(VI)).

1994 року основою для створення Науково-дослідного інституту гальванохімії стала Проблемна науково-дослідна лабораторія електроосадження металів і підготовки поверхні перед нанесенням покриттів Українського державного хіміко-технологчного університету, в складі НДІ працювало 60 науковців, з них 3 доктори та 16 кандидатів наук під керівництвом Данилова.

З лютого 2013 року кафедру очолив доктор хімічних наук, професор Веліченко О. Б.

Основний науковим напрямком його робіт є фундаментальні і прикладні аспекти електродних процесів, що перебігають в умовах адсорбції органічних речовин, зміни структури та складу багатофазового приелектродного шару.

Є автором 435 наукових публікацій.

Зареєстровано 51 патент.

Як педагог підготував 5 докторів наук.

Примітки

  1. Хімічний дизайн наноструктурованих матеріалів | Комітет з Державних премій України в галузі науки і техніки. www.kdpu-nt.gov.ua. Процитовано 12 лютого 2021.
  2. УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №110/2019. Офіційне інтернет-представництво Президента України (ua). Процитовано 12 лютого 2021.

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.