Дебетова картка

Дебето́ва картка[1] — різновид банківської платіжної картки. Вона призначена для отримання готівки та виконання інших операцій, доступних в меню банкомату та касах відділень банків, для купівлі товарів та послуг з оплатою через електронні термінали, для здійснення операцій за допомогою інтернет-банкінгу. Картка дозволяє використовувати кошти доступного залишку на депозитному рахунку, до якого вона прив'язана (якщо умовами договору обслуговування картки не зазначено інше).

Приклад типової дебетової картки :
1. Логотип банку-емітента
2. Чип EMV
3. Голограма
4. PAN Номер картки
5. Логотип платіжної системи
6. Дата закінчення терміну
7. Ім'я власника дебетової картки

Картка виконує функцію банківського чека, однак її застосування є надійнішим, тому що ідентифікація власника відбувається в момент здійснення операції і гроші надходять на банківський рахунок торгового підприємства негайно. Для отримання дебетової картки клієнт зазвичай вносить на рахунок у банку певну суму. Розміром внеску визначається так званий ліміт картки. Як правило, ліміт є трохи меншим за внесок, тобто на рахунку клієнта зберігається невикористовуваний залишок. Ліміт картки, яка підлягає обов'язковій процедурі авторизації, зменшується у міру здійснення клієнтом розрахунків. Для поновлення (чи підвищення) ліміту клієнта необхідно періодично робити внески коштів на свій рахунок.

Різновидами платіжних (дебетових) карток є:

  • Зарплатна картка — використовується для нарахування заробітної плати
  • Студентська та учнівська картка — використовується для нарахування стипендії
  • Пенсійна або соціальна картка — використовується для нарахування пенсії або соціальної допомоги.

Рішення про банківське обслуговування працівників, студентів, учнів, співробітників приймає керівництво відповідних підприємств, установ, організацій.

Цікавим різновидом дебетових карток є картки з нарахуванням депозитних відсотків на позитивний залишок.

Див. також

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.