Готівка

Готі́вка (англ. cash money) — сума випущених в обіг паперових і монетних грошей, які є дійсними платіжними засобами.

готівкова іноземна валюта у вигляді банкнот
готівкова іноземна валюта у вигляді монет

Готівка зручна для конфіденційних проплат, перевезення тощо, але незручна тим, що утруднює оперативні виплати на відстані. Останній недолік готівки виключається за рахунок введення електронних грошей.

Юридичне врегулювання поняття у світі

В Україні

В Україні, згідно з Інструкцією про переміщення готівки і банківських металів через митний кордон України, Готівка - це готівкова валюта України і готівкова іноземна валюта у вигляді банкнот і монет, що перебувають в обігу та є законним платіжним засобом на території відповідної держави, банкноти та монети, вилучені з обігу або такі, що вилучаються з нього, але підлягають обмінові на грошові знаки, які перебувають в обігу (крім монет, що належать до банківських металів), і дорожні чеки[1].

Цікаві факти

  • Станом на 2012 рік у Швеції лише 3% розрахунків здійснюються готівкою (для порівняння: у США — 7%, в ЄС — 8%).[2]
  • У 1661 році Швеція стала першою країною, яка ввела в обіг паперові гроші.[2] Нині там навіть у церкві можна зробити пожертви платіжними картками.[2]

Примітки

  1. Словник законодартьмппвчих термінів «Готівка»[недоступне посилання з липня 2019] на zakon.nau.ua
  2. Полумацканич Б. Навіть у церквах розраховуються кредитками...[недоступне посилання з липня 2019] // 27.03.2012. Газета «Високий Замок»

Посилання

Див. також

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.