Дебринюк Юрій Михайлович

Юрій Михайлович Дебриню́к (нар. 13 вересня 1960(19600913), с. Яворів Косівського району Івано-Франківської області, Україна) — український учений-лісівник. Академік-секретар Лісівничої академії наук України, професор кафедри лісових культур і лісової селекції Національного лісотехнічного університету України, доктор сільськогосподарських наук.

Дебринюк Юрій Михайлович
Народився 13 вересня 1960(1960-09-13) (61 рік)
Яворів, Косівський район, Івано-Франківська область
Alma mater Львівський лісотехнічний інститут
Галузь лісівництво
Заклад Національний лісотехнічний університет України
Посада професор
Звання професор
Ступінь доктор сільськогосподарських наук

Освіта, наукові ступені та вчені звання

1985 року з відзнакою закінчив Львівський лісотехнічний інститут (нині — НЛТУ України, м. Львів). Спеціальність за дипломом про вищу освіту — «Лісове господарство», кваліфікація — «Інженер лісового господарства».

Науковий ступінь — кандидат сільськогосподарських наук отримав у 1989 за спеціальністю 06.03.01 — лісові культури, селекція, насінництво та озеленення міст.

Вчене звання — доцент було присвоєно у 1995 по кафедрі лісових культур і деревинознавства Українського державного лісотехнічного університету (тепер — НЛТУ України, м. Львів), а професор — 2009 року по кафедрі лісових культур і лісової селекції НЛТУ України.

Науковий ступінь — доктор сільськогосподарських наук було присвоєно у 2007 р. за спеціальністю 06.03.01 — лісові культури і фітомеліорація. Дисертаційна робота на тему «Плантаційні лісові культури в Західному Лісостепу України: концепція, методологія, ресурсний потенціал» була захищена у Національному лісотехнічному університеті України 29 березня 2007 року.

Трудова діяльність

У 1981—1985 працював помічником лісничого Верховинського л-ва (Івано-Франківська обл.).

З 1985 по 1988 роки навчався в аспірантурі при Львівському лісотехнічному інституті (ЛЛТІ).

Після закінчення аспірантури і захисту кандидатської дисертації працював на посадах молодшого, старшого та провідного наукового співробітника науково-дослідного сектора ЛЛТІ.

У 1993 р. був переведений на посаду асистента кафедри лісових культур і деревинознавства, в 1995 р. — на посаду доцента цієї ж кафедри, в 2007 р. — на посаду професора кафедри лісових культур і лісової селекції. Атестат професора отримав у 2009 році.

Викладає дисципліни «Лісові культури» та «Лісові меліорації» для кваліфікаційного рівня «Бакалавр» і «Спеціаліст» (спеціальності «Лісове господарство» та «Садово-паркове господарство»).

Наукова і педагогічна діяльність

Основні напрямки наукової діяльності:

 • удосконалення та розробка технології створення і вирощування високопродуктивних штучних насаджень за участю аборигенних лісотвірних порід та порідекзотів;
 • опрацювання теоретичних, методологічних і технологічних засад створення й вирощування плантаційних лісових культур у західному регіоні України;
 • технологія запровадження плантаційних лісових культур як складової енергетичного балансу держави;
 • розробка методологічних, теоретичних і практичних аспектів лісокультурного районування; методологічні засади визначення фактичної та потенційної продуктивності деревостанів, напрямків підвищення фактичної продуктивності лісів до потенційного рівня.

Здійснює керівництво аспірантурою з 2001 року. Під його керівництвом захищено три кандидатських дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата сільськогосподарських наук.

Публікації

За час роботи у Національному лісотехнічному університеті України автором одноосібно та зі співавторами опубліковано 175 наукових статей, видано 19 навчально-методичних та 28 науково-популярних публікацій. Основними з них є наступні:

 1. Дебринюк Ю. М., М'якуш І. І. Лісові культури рівнинної частини західного регіону України. — Львів: Світ, 1993. — 296 с.
 2. Дебринюк Ю. М. Лісові культури. Методи і способи їх створення у типах лісу західного регіону України /Навч. посібник для ВНЗ. — К.: ІСДОУ, 1994. — 168 с.
 3. Дебринюк Ю. М., Калінін М. І., Гузь М. М., Шаблій І. В. Лісове насінництво. — Львів: Світ, 1998. — 432 с.
 4. Дебринюк Ю. М. Лісокультурне районування Західного Лісостепу України. — Львів: Камула, 2003. — 248 с.
 5. Дебринюк Ю. М. Плантаційне лісовирощування: обґрунтування, функціонування та перспективи впровадження //Наук. вісник/ Зб. наук.-техн. праць. -Львів: НЛТУ України, 2008. — Вип. 18.3. — С.7-13.

Відзнаки

Нагороджений:

 • знаком «Відмінник освіти України» (1999 р.),
 • Грамотою Західного наукового центру НАН України і МОН України за високі досягнення в науковій роботі (2007 р.),
 • відзнакою «За наукові досягнення» (2009 р.),
 • відзнакою «Відмінник лісового господарства України» (2010 р.).

Джерела

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.