Девото

Свята Девото (фр. Sainte Dévote, бл. 283 - бл. 303) - діва, мучениця Корсика нская . День пам'яті - 27 січня.

Свята Девото народилася в місті Маріана, Корсика. Вона була умучен там же в часи гонінь Діоклетіан а і Максиміан а. Іноді її ототожнюють з іншого корсиканскої святий на ім'я Іулія, яку на латині іменували Deo devota («присвячена Богу»). Переказ про житії святий Девоти схоже на перекази про житіє інших святих з тих країв - святий Репарати [1] і святого Тропеза [2].

Переказ

За переказами святая Девото народилася в Мариане, Корсика, близько 283 рік а. Юна діва вирішила присвятити себе Богові. За наказом префекта на ім'я Варвара (Barbarus) вона була кинута у в'язницю і прийняла муки за свою віру. Її уста були розтрощені, її тіло тягали по каменях і колючим ожині. Свята Девото була умучен в Мариане - її четвертували або забили камінням [3].

Після кончини святої, губернатор наказав спалити її тіло, щоб воно не стало об'єктом шанування. Проте воно було врятовано від полум'я християнами. Тіло святий було поміщено в корабель, що йшов до Африку. Грациан (Gratianus, Graziano), що правив кораблем, Бенедикт (Benedict, Benenato), священик, і Аполлінарій, його диякон, вірили, що там тіло святої буде гідно поховано. Однак шторм наздогнав корабель, і голубка, вилетівши з вуст святий, повела його в те місце, де нині розташовується Ле Гоматі (Les Gaumates), частина князівства Монако, де вже тоді стояла каплиця святого Георгія.

Її понівечене тіло було знайдено рибалками. На честь святої в Монако була побудована каплиця, існує донині. До дня пам'яті святого, 27 січня, навколо неї розквітають квіти.

Каплиця Святої Девоти

Каплиця святий Девоти вперше згадується близько 1070 а, як належить монастиря Сен-Понс (Saint-Pons). Ця каплиця багато разів перебудовувалася і розширювалася.

Релікварій з мощами святої Девоти в кафедральному соборі Монако

Шанування в Монако

Повідомлялося про численні чудеса, що мали місце біля могили святий. Під час навали маврів мощі святий Девоти були перенесені для безпеки в монастир Сімьез (Cimiez). Згодом вони повернулися в Монако, в храм, споруджений багато пізніше Антоніо I, князем Монако (Antonio I).

В 1070 у Антіноп (Antinope), капітан корабля з Форенціі, спробував вкрасти мощі святої Девоти. За переказами, що піднявся жахливий вітер не дозволив йому покинути місто з мощами. Заарештувавши його, Уго Грімальді ( en: Ugo Grimaldi) наказав відрізати йому вуха і ніс. Корабель Антінопа був спалений на березі Монако.

У XVI столітті до святої Девото зверталися з молитвами під час навал генуезців і Піза нцев. Вважається, що незалежність Монако була збережена виключно завдяки її небесному заступництву. Кінець бубонної чуми в тих краях в 1631 році також пов'язують з заступництвом святий Девоти, так само як і з вигнанням іспанців в ніч на 17 листопада 1641 а. Галера, захоплена у іспанців, отримала нове ім'я «Девото».

Поширення шанування святий Девоти

У XVII столітті частина мощей святої Девоти була доставлена ​​з Монако в єзуїтський храм святого Ігнатія на острів Корсика. Між 1727 і 1751 роками робилися спроби домогтися офіційного визнання Ватиканом покровительства святий Девоти над Корсикой. Було отримано відмову, але поширення її шанування тривало. Паскаль Паолі організував в 1757 у недовго проіснував Орден святої Девоти в часи боротьби за незалежність Корсики.

В 1820 у перший єпископ Корсики проголосив святих Девото і Іулію святими покровительками острова. У 1893 році на Корсиці була споруджена церква в її честь. Її шанування було офіційно підтверджено в 1984 році єпископом Аяччо. Новий Римський Мартиролог поминає святу Девото 27 січня з описом: «В Мариане, на острові Корсика, в пам'ять про святу Девото, діві і мучениці» [3].

Атрибути святий - пальма, корона з троянд, голубка, човен, герб Монако, покійна діва в човні з голубкою, що летить попереду неї.

Свята Девото шанується як покровителька Корсики, Монако, Будинки Грімальді, Маріан, моряків.

Примітки

  1. Anna Jameson, Sacred and Legendary Art (Longman, Brown, Green, 1857), 648.
  2. Le Chevalier Torpès , son histoire avec Saint-Tropez. Архів оригіналу за 14 березня 2008. Процитовано 4 травня 2015.
  3. Santa Devota

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.