Дегустація
Дегуста́ція (фр. degustation і від лат. degustare — спробувати на смак) — випробування та/або оцінка якості харчових продуктів органолептичним шляхом — зором, нюхом, смаком[1][2].
Дегустацію здійснюють фахівці — люди, що мають строго перевірений і незмінний еталон смаку. Тому, крім дегустаторів, ніхто не може дегустувати продукти.
Особливе значення має у виноробстві: дегустацією визначають прозорість, колір, пахощі (букет) і смак вина та різницю між марочним і ординарним вином, яку не можна встановити хіміко-аналітичним методом. При дегустації чаю оцінюють зовн. вигляд сухого продукту, забарвлення (колер), аромат і смак настою, вигляд розвареного чайного листя. В тютюні визначають аромат, смак і міцність, наявність маслянистих речовин у тютюновому димі[3].
Примітки
- Дегустація // Універсальний словник-енциклопедія. — 4-те вид. — К. : Тека, 2006.
- Дегустация // Большая советская энциклопедия : в 30 т. / главн. ред. А. М. Прохоров. — 3-е изд. — М. : «Советская энциклопедия», 1969—1978. (рос.)
- Дегустація // Українська радянська енциклопедія : у 12 т. / гол. ред. М. П. Бажан ; редкол.: О. К. Антонов та ін. — 2-ге вид. — К. : Головна редакція УРЕ, 1974–1985.
Література
- Теория и практика дегустации вин / Г. Г. Валуйко. — Симферополь: Таврида, 2001. — 248 с.