Декрет проти комунізму
Декрет проти комунізму — декрет Верховної Священної Конгрегації Священної Канцелярії від 28 червня (1 липня) 1949 року (затверджений папою Пієм XII, опубліковано у виданні AAS[1] 41 (1949) 334)[2], яким було формально проголошено відлучення віруючих від Римо-Католицької церкви за прийняття комуністичного вчення та його пропаганду, за членство в комуністичній партії, співпрацю з нею, за читання і поширення її преси[3], на тій підставі, що комунізм являє собою «матеріалістичне та антихристиянське вчення», а комуністичні лідери «і вченням, і діями ворожі до Бога, до істинної релігії і до Церкви Христової»[4].
Сучасний стан
Документ зберігає свою силу до сьогодні. Він був підтверджений в 1962 році папою римським Іоанном XXIII, який відлучив лідера кубинської революції Фіделя Кастро від церкви за атеїстичну політику на Кубі[5][неавторитетне джерело][6][неавторитетне джерело].
Примітки
- AAS — «Acta Apostolicae Sedis», нерегулярне періодичне видання, виходить у Ватикані, публікує оригінальні тексти найважливіших документів Ватикану, зазвичай латинською мовою
- Angelus Online. Архів оригіналу за 9 листопада 2007. Процитовано 12 квітня 2010.
- Григулевич И. Р., Папство после Пия IX (Вместо послесловия). Лозинский С. Г., История папства, М., 1961
- Російська версія декрету на сайті Православної Католицької Церкви Одеси
- Кастро Фідель. Lenta.ru. Лентапедія
- Кастро Рус Фідель. Вести.ru. Вести-Досье