День хрещення Київської Русі — України

День хре́щення Ки́ївської Ру́сі́ — Украї́ни — державна пам'ятна дата в Україні на честь хрещення Русі, що відзначається щорічно 28 липня — у день пам'яті святого рівноапостольного князя Володимира.

День хрещення Київської Русі
День хрещення Київської Русі
Хрещення Володимира. Фреска В. М. Васнецова, Володимирський собор у Києві
Засновано 25 липня 2008 року
Тип державна пам'ятна дата
Дата 28 липня
Пов'язаний з хрещенням Русі (пам'ять святого рівноапостольного великого князя Володимира)
На реверсі пам'ятної монети «На честь візиту в Україну Вселенського Патріарха Варфоломія І» в колі зображено Президента України Віктора Ющенка, який тримає вінок із запаленою свічкою, полум'я якої імітує голограма, та Вселенського Патріарха Варфоломія І.

Історія

Державне свято встановлене в Україні в рамках святкування 1020-річчя хрещення Київської Русі згідно з Указом Президента України Віктора Ющенка від 25 липня 2008 року № 668/2008 «Про День хрещення Київської Русі — України»[1]. В Указі сказано:

Ураховуючи значення православних традицій в історії і розвитку українського суспільства, на підтримку ініціативи Національної ради з питань культури і духовності, Українського фонду культури, Української православної церкви, Української православної церкви Київського патріархату, Української автокефальної православної церкви, громадськості постановляю установити в Україні День хрещення Київської Русі — України, який відзначати щорічно 28 липня, у день пам'яті святого рівноапостольного князя Володимира — хрестителя Київської Русі

2009 року, вітаючи українців зі святом президент Віктор Ющенко зазначив[2]:

Це свято відзначаємо у день Святого Володимира — одного із засновників і покровителів нашої державності. Для нас цей день фіксує і означає кілька принципових понять. Це — спадкоємність тисячолітньої історії України, нашої нації і держави. Це — неподільність Українського народу і його єдність навколо ідеї сильної держави і віри. Це — соборність усіх українців і всіх українських земель навколо рідної державної і духовної столиці — Києва. Це — велика присутність Києва у світовій історії і його цивілізаційний вплив на сусідні землі і народи. Це — єдність нашого державного і духовного начала.

Хрещення Русі на монетах

Монета НБУ 100 гривень 2008 року «Хрещення Київської Русі» Аверс Монета НБУ 100 гривень 2008 року «Хрещення Київської Русі» Реверс Монета НБУ 2000 року «Хрещення Русі» Реверс Монета СРСР 25 карбованців 1988 року «1000-ліття хрещення Русі» Реверс

Див. також

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.