Реверс

Ре́верс — зворотний бік монети або медалі, протилежий аверсу. Зазвичай на реверсі розміщується номінал монети.

Правила визначення реверсу

Англійський брод 1656 року, аверс з портретом Кромвеля, реверс з гербом Англійської співдружності

У спеціальній літературі немає єдиної думки щодо правил встановлення лицьової і зворотної сторони, у багатьох країнах існують свої власні правила визначення сторін монети. При визначенні реверсу монети слід керуватися порадами каталогів країн-емітентів, що випустили монету. Зазвичай реверсом є та сторона монети, де розміщується номінал монети.

В країнах з монархічним складом, де на монетах присутнє зображення правлячого монарха, аверсом вважається сторона монети з зображенням, а реверсом протилежна, в незалежності від присутності на ній герба чи номіналу. В деяких випадках монета могла нести зображення не монарха а голови держави, зазвичай наділеного диктаторськими повноваженнями, прикладом такої монети може слугувати англійська монета брод, де на аверсі був портрет лорда-протектора Олівера Кромвеля, а на реверсі герб.

В інших випадках, коли аверсом вважається сторона монети з гербом країни емітента, реверсом є протилежна сторона монети, в незалежності від того, чи є на ній позначення номіналу.

На монетах де відсутній герб, де аверсом є сторона монети з позначенням країни емітенту, реверсом є зворотна сторона.

Реверс українських монет

На українських обігових монетах на аверсі розміщується Малий Герб України, реверсом є зворотна сторона монети на якій позначається номінал.

На пам’ятних монетах України номінал зазвичай розташований на аверсі монети, на реверсі зображуються основні персонажі, дати, події, яким присвячена дана монета.

Див. також

Джерела

  • Зварич В.В. Нумизматический словарь. — Вища школа. — Львов : Издательство при ЛГУ, 1975. — 159 с.(рос.)


This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.