Дерев'яні церкви на півдні Малої Польщі

Дерев'яні церкви на півдні Малої Польщі — група історично цінних і цікавих з архітектурної точки зору дерев'яних церков, розташованих на півдні і сході Малопольського воєводства (в районі міст Горлиці, Новий Торг та Бохня) і в Підкарпатському воєводстві (район Березова).

Дерев'яні церкви
на півдні Малої Польщі
Wooden Churches
of Southern Little Poland
 [1]
Світова спадщина
49°37′50″ пн. ш. 21°11′09″ сх. д.
Країна  Польща
Тип Культурний
Критерії iii, iv
Об'єкт  1053
Регіон Європа і Північна Америка
Зареєстровано: 2003 (27 сесія)

 Дерев'яні церкви на півдні Малої Польщі у Вікісховищі

Більшість церков побудовано у вигляді зрубу і представляють архітектурні стилі від готики до ренесансу, бароко і сучасніших стилів. На стиль деяких будівель вплинула близькість греко-католицького та православного культурного простору — багато з них мають характерні купола і побудовані у вигляді грецького хреста.

Найбільш ранні об'єкти були побудовані в XIV столітті (найстарішою вважається церква у Гачіві, побудована в 1388 році). Церкви збереглися до нашого часу в хорошому стані і є другим за віком скупченням дерев'яних храмів у Європі після норвезьких каркасних церков.

Оскільки церкви становлять велику історичну цінність, частина з них 3 липня 2003 року була внесена в Список світової спадщини ЮНЕСКО. Більшість церков входить до туристичного маршруту дерев'яної архітектури.

Список

Церква Архангела Михаїла(пол. Kościół św. Michała Archanioła w Binarowej) село Бінарова XV—XVI століття 2003 1053 iii, iv
Церква всіх Святих (пол. Kościół Wszystkich Świętych w Bliznem) село Блізне XV—XVIII століття
Церква Архангела Михаїла (пол. Kościół św. Michała Archanioła w Dębnie) село Дембно Подхалянське XV—XVI століття
Церква Успіння пресвятої Діви Марії (пол. Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Haczowie) село Хачув XIV—XVIII століття
Церква святого Леонарда (пол. Kościół św. Leonarda w Lipnicy Murowanej) село Ліпниця Мурована XV—XVI століття
Церква святих Филипа та Якова (пол. Kościół św. Filipa i św. Jakuba w Sękowej) село Сенкова XVI—XVIII століття

Див. також

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.