Дешат

Дешат гора на македоно-албанському кордоні, частина ланцюга Шар-Планина-Кораб-Дешат-Крчин-Стогово-Караорман.[1] Найвища вершина Велівар (Велі врв), що має 2373 метри. Інші високі вершини Делі-Сеніца та Сува-Бара[2]. Є кілька невеликих льодовикових озер[3]. Найпопулярнішим є озеро Локув[4], яке розташоване в північно-східній частині гори на висоті 1560 метрів над рівнем моря і є найнижчим льодовиковим озером Македонії. Річка Радика тече зі сходу, яка відділяє її від Бистрої та Стогової. Більша частина гори розташована в районі національного парку Маврово.

Дешат
Дешат

41°37′48″ пн. ш. 20°32′24″ сх. д.
Країна  Албанія і  Македонія
Розташування Північна Македонія
 Албанія
Система Шара-Кораб-Дешат-Крчин-Стогово-Караорман
Тип гора
Висота 2375 м
Ідентифікатори і посилання
GeoNames 791528
Дешат
Дешат (Албанія)
Местоположба на Илинска Планина во Македонија
 Дешат у Вікісховищі

Рельєф та форми рельєфу

Гора Дешат займає середню частину гірського масиву Кораб (гряда), що простягається від однойменного високогірного перевалу Дешат (1976 м) і долини річки Жировниця (річка Воловичарська), яка також відокремлює її від гори Кораб на півночі, до високогірного плато (2080 м) і долини річки Требішка, що відокремлює її від гори Крчин на півдні[5]. Загальна довжина гірського хребта становить 7 км. На сході ця гора простягається до дна долини річки Радика, а на захід до східного краю долини Пешкопейськата в сусідній Республіці Албанія[6]. Македоно-албанський кордон перетинає найвищі точки гірського хребта, і весь східний бік гори Дешат належить території Македонії, тоді як західна частина належить Албанії[7]. Загальна площа території Македонії становить 53 км². Найнижча точка гори Дешат на території Македонії розташована біля впадіння річки Требішка в Радику на висоті 680 метрів, а найвища — вершина Велівар на 2372 метри, тому відносна різниця висот між цими двома точками становить 1692 метри.

Значні вершини

  • Велівар (2375 метрів)
  • Голем Крчин (2343 метри)

Рослинний і тваринний світ (Флора і фауна)

Гора добре вкрита лісами. У більшості лісів переважає бук, з якого чимала кількість столітнього дерева. Сосна, ялина, осика, клен гірський та береза також трапляються в меншій кількості. З інших видів рослин і тих, що дають лісові плоди, широко поширені чорниця, малина, ожина, шипшина, гірський чай, деревій, щавель, а папороть широко представлена на цілих луках і територіях. Серед рослиноїдних ссавців є олень, кабан, козуля, сарна. До м'ясоїдних належать ведмеді, вовки, рисі та лисиці. Існує кілька видів птахів.

Галерея

Примітки

  1. Географско друштво на СР Македонија (1989). Географски разгледи (вид. 27-30). Скопје: Друштво.
  2. Василески, Д.(2008): Планински езера на Дешат — Lakes on mauntain Desat. АД НАпредок, Тетово; стр. 13
  3. Василески, Д.(2008): Планински езера на Дешат — Lakes on mauntain Desat. АД НАпредок, Тетово; стр. 13-14
  4. Василески, Д.(2008): Планински езера на Дешат — Lakes on mauntain Desat. АД НАпредок, Тетово; стр. 14

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.