Джеймс Леонард Брірлі Сміт

Джеймс Леонард Брірлі Сміт (англ. James Leonard Brierley Smith; 1897-1968) південноафриканський іхтіолог та хімік. Відомий тим, що першим описав латимерію та індентифікував як представника ряду целакантоподібних, який, як вважалося до того, вимер у крейдовому періоді.

Джеймс Леонард Брірлі Сміт
James Leonard Brierley Smith
Народився 26 жовтня 1897(1897-10-26)[1][2]
Графф-Рейнетd, Капська колонія
Помер 7 січня 1968(1968-01-07)[1][2] (70 років)
Гремстаунd, район Какадуd, Східна Капська провінція, ПАР
·отруєння ціаністим каліємd
Місце проживання ПАР
Країна  ПАР
 Капська колонія
 Південно-Африканський Союз
Діяльність хімік, науково-педагогічний працівник, іхтіолог, викладач університету, письменник, дослідник
Alma mater Кембриджський університет і Стелленбоський університетd
Галузь Іхтіологія
Заклад Університет Родсаd
У шлюбі з Margaret Mary Smithd
Діти William Smithd
Систематик живої природи
Дослідник, який окреслив низку зоологічних таксонів. Назви цих таксонів для вказівки авторства супроводжують позначенням «JLB Smith».


Сторінка на Віківидах

Біографія

Джеймс Сміт народився у містечку Графф-Рейнет 26 вересня 1897 року у Південній Африці. Він отримав ступінь бакалавра з хімії в університеті Мису Доброї Надії у 1916 році і ступінь магістра хімії в Стелленбоському університеті у 1918 році. У 1922 році Сміт отримав ступінь доктора філософії у Кембриджі. Повернувшись до Південної Африки, він став старшим викладачем, а пізніше доцентом органічної хімії в університеті Родса у Гремстауні.

Іхтіологія

У 1938 році Джеймсу Сміту прийшов лист від Марджорі Куртене-Латимер, кураторки музею Іст-Лондона про екземпляр незвичної риби невідомого виду. У лютому 1939 року Сміт прибув в Іст-Лондон та вивчив зразок. Він визначив, що це новий вид та рід риби, який відноситься до ряду целакантоподібних. До того часу целакантоподібні були відомі лише у викопному стані і вважалося, що вони вимерли 65 млн років тому. Рибу Сміт назвав на честь кураторки музею латимерією (Latimeria). У 1952 році Сміт придбав на ринку ще один екземпляр латимерії, яку впіймали поблизу Коморських островів.

Разом з дружиною Маргарет, Сміт працював над монографією «Морські риби Південної Африки» (Sea Fishes of Southern Africa), яку опублікували у 1949 році. Крім того Джеймс Сміт опублікував близько 500 наукових праць з іхтіології та описав 370 нових видів риб.

Смерть та вшанування

Джеймс Сміт помер 8 січня 1968 року від отруєння випарами цианіду. На його честь в університеті Родса засновано Інститут іхтіології Джеймса Сміта, який згодом перейменовано у Південноафриканський інститут водного біорізноманіття.

Примітки

  1. SNAC — 2010.
  2. Bibliothèque nationale de France Ідентифікатор BNF: платформа відкритих даних — 2011.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.