Джек Вільямсон

Джек Вільямсон (англ. Jack Williamson, 29 квітня 1908 10 листопада 2006) американський письменник-фантаст, один із класиків світової наукової фантастики.

Джек Вільямсон
англ. Jack Williamson
Вільямсон у 2003 р.
Ім'я при народженні англ. John Stewart Williamson
Псевдо Will Stewart
Nils O. Sonderlund
Народився 29 квітня 1908(1908-04-29)
Бісбі (Аризона), США
Помер 10 листопада 2006(2006-11-10) (98 років)
Порталес (Нью-Мексико), США
Громадянство США
Національність американець
Місце проживання Нью-Мексико
Portalesd
Діяльність письменник, професор англійської мови
Alma mater Східний університет Нью-Мексикоd, Університет Колорадо у Боулдері і Університет Колорадо
Мова творів англійська
Роки активності 1928—2006
Жанр наукова фантастика
Magnum opus Undersea Trilogyd, Saga of Cuckood і Starchild Trilogyd
Премії «Г'юґо», «Неб'юла», Меморіальна премія імені Джона Кемпбелла

 Джек Вільямсон у Вікісховищі

Біографія

Джон Стюарт Вільямсон (англ. John Stewart Williamson) народився 29 квітня 1908 у Бісбі, штат Аризона. Батьки Джона намагалися облаштувати ферму в Мексиці, але виїхали звідти через революцію і влаштувалися в глухому куточку штату Нью-Мексико. Початкову освіту Джеку, його братові і двом сестрам дали батьки; Джек почав відвідувати школу 1920 — пішов одразу в сьомий клас.

1927 один з однокласників дав йому почитати березневий номер журналу «Amazing Stories»  — і відтоді життя Вільямсона виявилося назавжди пов'язане з фантастикою. Особливо йому подобалися твори Абрахама Меррита; наслідування цьому автору стали першими пробами пера письменника-початківця. У грудневому номері «Amazing» за 1928 рік вийшла його перша публікація — розповідь «Металева людина» (англ. The Metal Man), а слідом за цим у «Science Wonder Stories» з'явився його короткий роман «Інший розум» (англ. The Alien Intelligence).

Вільямсон швидко став відомий читачам наукової фантастики і вирішив докласти всіх зусиль аби стати професійним письменником. Він охоче писав у співавторстві, багато публікувався, напрацьовуючи досвід, у різних журналах (зокрема у «Weird Tales»), а 1934 випустив один зі своїх найбільш відомих романів «Космічний легіон» (англ. The Legion of Space), який був продовжений романами «Кометники» (англ. The Cometeers, 1936) і «Один проти легіону» (англ. One Against the Legion, 1939).

1938 Вільямсон розпочав новий цикл романом «Легіон часу» (англ. Legion of Time) і продовжив його романом «Після кінця світу» (англ. After the World's End, 1939).

З настанням «ери Кемпбелла» Вільямсон швидко зрозумів, що опинився в рядах «„старої хвилі“, що сходить зі сцени», і рішуче переглянув свій творчий підхід, зробивши його сучаснішим. Це дозволило йому втриматися серед активно публікованих авторів і ввійти в авторський актив, зібраний Кемпбеллом навколо журналів «Astounding Science Fiction» і на «Unknown».

Протягом 1950-1990-их років Вільямсон продовжує писати, залишаючись одним з визнаних класиків фантастики, завершує освіту, захищає дисертацію, читає курси фантастики в університетах. 1976 він другим з письменників отримує звання лауреат премії «Гросмейстер фантастики», одним з перших був введений до Залу слави наукової фантастики (1996); він удостоєний також премій «Г'юґо», «Неб'юла», Меморіальна премія імені Джона Кемпбелла, і за внесок у фантастику — премій «Космічний жайворонок», імені Брема Стокера, Всесвітньої премії фентезі.

Джек Вільямсон помер 10 листопада 2006 у своєму будинку в місті Порталес (штат Нью-Мексико) у віці 98 років[1]. Незважаючи на свій вік він з'явився на Spring 2006 Jack Williamson Lectureship, а 2005 опублікував 320-сторінковий роман «The Stonehenge Gate».

Див. також

Бібліографія

Посилання

  1. Terry, Karl. «Sci-fi legend Williamson dies.» Portales News-TribuneNovember 11, 2006

Гіперпосилання

Аудіо


This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.