Дзензерський Віктор Олександрович

Віктор Олександрович Дзензерський
Народився 20 серпня 1944(1944-08-20) (77 років)
Кельменці, Українська РСР, СРСР
Країна  СРСР Україна
Alma mater ЧНУ імені Юрія Федьковича
Ступінь доктор технічних наук
Діти син Денис
Нагороди
Орден «За заслуги» І ступеня
Орден «За заслуги» ІІ ступеня
Орден «За заслуги» ІІІ ступеня
Особ. сторінка westa.com.ua

Дзензерський Віктор Олександрович (* 20 серпня 1944, Кельменці Чернівецької області) — директор Інституту транспортних систем і технологій Національної академії наук України, президент Міжнародної науково-промислової корпорації «ВЕСТА», доктор технічних наук, професор. Герой України.

Біографія

Народився 20 серпня 1944 року в селі Кельменці Чернівецької області.

В 1965 році закінчив фізико-математичний факультет Чернівецького державного університету за спеціальністю «Металофізика». В 1975 році захистив кандидатську дисертацію «Визначення складу метастабільних фаз бінарних сплавів на основі свинцю», а в 1998 році — докторську дисертацію «Науково-технічні основи створення високошвидкісного наземного транспорту з використанням електродинамічної левітації».

Свою трудову діяльність Дзензерський почав у 1967 році в системі Національної академії наук, де пройшов шлях від молодшого наукового співробітника до директора Інституту транспортних систем і технологій НАН України (ІТСТ НАН України), який був створений за його ініціативою. Одним з основних наукових напрямків діяльності Інституту, очолюваного В. А. Дзензерський, є розробка автономних хімічних джерел струму акумуляторів.

Має понад 300 наукових праць і винаходів, захищених 49 авторськими свідоцтвами і 91 патентів України та Російської Федерації, з яких більше 50 патентів пов'язані з розробкою конструкцій і технологій виробництва свинцево-кислотних акумуляторних батарей.

В. А. Дзензерський є основним натхненником і організатором створення в Україні нової галузі промисловості — виробництва та утилізації свинцево-кислотних акумуляторних батарей. Під керівництвом В. А. Дзензерського науково-виробничими колективами було спроектовано і побудовано без залучення бюджетних коштів 7 заводів в Україні і 2 в Росії.

Нагороди

Див. також

Примітки

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.