Динамічна вебсторінка

Динамічна вебсторінка (англ. dynamic web page) вебсторінка, вміст якої може змінюватись.

В початковому варіанті гіпертекстова навігація відбувалася між «статичними» документами. Однак з часом до вебсторінок було додано інтерактивності, і такі сторінки почали називати динамічними. Наповнення (контент) такої вебсторінки може замінюватися залежно від певних умов та/або дій.

Існує два шляхи для створення динамічних сторінок:

  1. Використання скриптів, що виконуються в браузері користувача (англ. client-side scripting) для зміни вмісту сторінки залежно від певних дій користувача. Для зміни не потрібно повного перезавантаження сторінки.
  2. Використання програм, що виконуються на сервері (англ. server-side scripting) для зміни наповнення сторінки, що передається браузеру користувача. Інформація може змінюватися залежно від даних, відправлених у HTML формі, параметрів в URL, типу браузера, дати або часу доби та інших умов.

Результат використання будь-якої техніки може бути описано як динамічну вебсторінку.

Сторінки, побудовані за першим варіантом зазвичай використовують скриптові мови що використовуються для Dynamic HTML (DHTML) JavaScript або ActionScript. Для додавання відео, звуків та графічних ефектів може бути використано технологію Flash.

Починаючи з 2005 року почала здобувати популярність технологія AJAX, що дозволяє доставляти інформацію з сервера без перезавантаження сторінки.

Сторінки, побудовані за другим варіантом можуть використовувати такі скриптові мови як PHP, Perl, ASP, JSP та інші.

Див. також

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.