Добропільська центральна районна лікарня

Добропільська центральна районна лікарня лікарня у місті Добропілля.

Добропільська центральна районна лікарня
Тип клінічна лікарня
Засновано січень 1918
Країна  Україна

Історія

Після проголошення ДКР в січні 1918 року в селищі Ерастівка, в будинку колишнього керівника шахти, була відкрита невеличка руднична лікарня з медамбулаторією і стаціонаром на 10 ліжок. В цій лікарні став працювати лікар і 2 фельдшери. Першим лікарем був Федоров Євстигней Ілліч[1].

В 1922 р. добропільські рудники були об'єднані в одно підприємство під назвою рудник Червоноармійський. У 1925 р. були введено в дію шурфи № 17 № 18, а лікарня одержала назву — лікарня шахти № 17-18 ім. РСЧА, яку носила аж до 1954 р. У 1925 р. лікарня була переведена в будинок колишнього шахтовласника і розширина до 25 ліжок. У складі її медперсоналу з'явилися ще один лікар і акушерка.

У 1935 р. лікарня шахти ім РСЧА була розширена до 35 ліжок. В селищі шахти № 1-2 «Гігант» в Тимчасовій колоні в одному з будинків була відкрита медамбулаторія, в якій працювала фельдшер К. П. Громова.

В роки війни лікарня шахти ім. РСЧА була сильно поруйнована. Але після визволення від фашистів 8 вересня 1943 р. уже через місяць відновила свою роботу. В 1944 р. в лікарні, яка мала тоді медамбулаторію і стаціонар на 35 лікарняних ліжок, разом з головним лікарем Є. І. Федоровим стали працювати лікарі Сангурська, і Грушанський — перший хірург Добропільщини[1].

Добропільська санітарно-епідеміологічна станція

У 1947 році в селі Добропілля при районному відділі охорони здоров'я виконкому Добропільскої ради утворили санітарно-епідеміологічне відділеня. В його складі було всього 3 працівники. Першим санітарним лікарем Добропільщини був Ю. В. Толдінова[1].

В 1950 в лікарні шахти «Алмазної» відкрили інфекційне відділеня і тубдиспансер. В 1951 санепідвідділеня переведене з села до цієї лікарні. З того часу протягом багатьох років розвиток санітарної служби Добропільщини тісно пов'язаний з районною лікарнею[1].

В 1957 році була утворенна Добропільська центральна районна лікарня, а санітарно-епідеміологічне відділеня включено до її складу[1].

Примітки

  1. Подолян В. В. Слово про Добропілля: роки, події, люди / В. В. Подолян. — Донецьк: Престиж-party, 2009. — 367 с.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.