Довгий Степан Іванович

Степан Іванович Довгий (19231943) — командир гармати 297-го окремого винищувально-протитанкового дивізіону 322-ї стрілецької дивізії 13-ї армії Центрального фронту, старший сержант.

Довгий Степан Іванович
Народження 7 січня 1923(1923-01-07)
Олешня, Охтирський район, Богодухівська округа, Харківська губернія, Українська СРР, СРСР
Смерть 16 вересня 1943(1943-09-16) (20 років)
Куликівський район, Чернігівська область, Українська РСР, СРСР
Звання Старший сержант
Війни / битви німецько-радянська війна
Нагороди

Биография

Народився 7 січня 1923 року в селі Олешня нині Охтирського району Сумської області в сім'ї селянина. Українець.

У 1938 році закінчив 9 класів Чупахівської середньої школи, а потім — курси фінансистів. Працював у колгоспі села Олешня бухгалтером.

У Червоній Армії з липня 1941 року. Учасник Великої Вітчизняної війни з 1941 року. Кандидат в члени ВКП(б) з 1943 року. Воював на Брянському і Центральному фронтах.

Командир гармати 297-го окремого винищувально-протитанкового дивізіону (322-а стрілецька дивізія, 13-а армія, Центральний фронт), кандидат у члени ВКП(б), старший сержант Степан Довгий відзначився в боях при визволенні Чернігівської області.

16 вересня 1943 року біля села Дроздівка (Куликівський район) вночі вступив у нерівний бій з 8 танками. Першим снарядом підбив головний танк, який перегородив шлях іншим, і зірвав контратаку ворога. Загинув у цьому бою, не пропустивши решта 7 танків.

Похований у братській могилі в селі Дроздівка.

Пам'ять

  • В місті Охтирка на Алеї Героїв встановлено бюст С. В. Довгого.
  • Його ім'ям названо вулиці в рідному селі Олешня та селі Дроздівка.

Нагороди

  • Указом Президії Верховної Ради СРСР від 16 жовтня 1943 року за зразкове виконання бойових завдань командування на фронті боротьби з німецько-фашистськими загарбниками і проявлені при цьому мужність і героїзм, старшому сержанту Довгому Степану Івановичу присвоєно звання Героя Радянського Союзу (посмертно).
  • орден Леніна,
  • орден Вітчизняної війни 2-го ступеня,
  • медалі.

Посилання

Довгий Степан Іванович. // Сайт «Герои страны» (рос.).

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.