Довгоноса акула

Довгоноса акула (Rhizoprionodon) рід акул родини Сірі акули. Має 7 видів.

?
Довгоноса акула

Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Metazoa)
Підцарство: Справжні багатоклітинні (Eumetazoa)
Тип: Хордові (Chordata)
Підтип: Черепні (Craniata)
Надклас: Щелепні (Gnathostomata)
Клас: Хрящові риби (Chondrichthyes)
Підклас: Пластинозяброві (Elasmobranchii)
Надряд: Акули (Selachimorpha)
Ряд: Кархариноподібні (Carcharhiniformes)
Родина: Сірі акули (Carcharhinidae)
Рід: Довгоноса акула (Rhizoprionodon)
Whitley, 1929
Посилання
Вікісховище: Rhizoprionodon
Віківиди: Rhizoprionodon
EOL: 46559817
ITIS: 160199
NCBI: 34769
Fossilworks: 34662

Опис

Загальна довжина представників цього роду коливається від 60 см до 1,78 м при вазі від 10 до 22 кг. Спостерігається статевий диморфізм: самиці трохи більше за самців. Голова середнього розміру. Морда надзвичайно довга та дуже вузька. Звідси походить назва цих акул. Очі великі, круглі, з мигальною перетинкою. Бризкальця відсутні. Губні борозни чітко виражені, доволі довгі. Рот доволі великий. Зуби на обох щелепах переважно однакового розміру й форми. У неї 5 пар зябрових щілин. Тулуб стрункий, веретеноподібний. Грудні плавці невеликі та широкі. Мають 2 спинних плавця, з яких передній значно перевершує задній. Передній спинний плавець розташований між грудними і черевними плавцями. Хвостовий гетероцеркальний.

Забарвлення спини сіре з різними відтінками, сіро-буре, сіро-оливкове, коричнево-сіре, коричневе, синювате, фіолетово-коричневе. Черево має білий або біло-попелястий колір. На плавцях присутня біла або темна облямівка.

Спосіб життя

Тримаються глибин від 20 до 1000 м, континентального або острівного шельфу. Воліють затоки, лимани, мілину, верхніх шарів водної поверхні, гирл річок, піщаних, мулистих, піщано-мулястих ґрунтів. Здатні утворювати групи або зграї різного розміру. Здатні здійснювати вертикальні сезонні міграції, а також міграції уздовж берегової лінії. Живляться костистою рибою, головоногими та черевоногими молюсками, ракоподібними, морськими черв'яками, личинками морським тварин.

Статева зрілість самців настає при розмірах від 35 до 95 см, самиць — від 40 до 100 см. Це живородні акули. Вагітність триває від 10 до 12 місяців. Самиці народжують від 2 до 12 акуленят завдовжки від 21 до 80 см. Народження відбувається щорічно.

Тривалість життя від 5 до 10 років.

Ці акули є об'єктом промислового вилову та спортивного рибальства.

Розповсюдження

Мешкає в Атлантиці: уздовж західного узбережжя Африки (від Мавританії до Анголи) та від канадської провінції Нью-Брансвік до Уругваю; Індійському океані: від східної Африки до Малайського архіпелагу, зокрема у Перській затоці й Червоному морі; в Тихому океані: від східної Австралії до Японії та від Каліфорнійської затоки до узбережжя Перу.

Види

Джерела

  • Carrier, J.C., J.A. Musick and M.R. Heithaus, eds. (2004). Biology of Sharks and Their Relatives. CRC Press. pp. 52-53. ISBN 0-8493-1514-X.
  • Kuno Sch. Steuben: Die Haie der Sieben Meere: Arten, Lebensweise und sportlicher Fang. Parey, Berlin 1989; Seite 100–101. ISBN 3-490-44314-4
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.