Договір про утворення СРСР

Договір про утворення СРСР — договір про об'єднання в одну союзну державу Союз Радянських Соціалістичних Республік, укладений 30 грудня 1922 року Російською Соціалістичною Федеративною Радянською Республікою, Українською Соціалістичною Радянською Республікою, Білоруською Соціалістичною Радянською Республікою і Закавказькою Соціалістичною Федеративною Радянською Республікою[1].

Договір про утворення СРСР
Тип документ
закон і Міжнародний договір
Підготовлено 1922
Підписано 1922
Місце Москва
Підписанти Калінін Михайло Іванович, Курський Дмитро Іванович, Сталін Йосип Віссаріонович, Рудзутак Ян Ернестович, Єнукідзе Авель Сафронович, Янсон, Яків Давидовичd, Риков Олексій Іванович, П'ятаков Юрій Леонідович і Саїд-Галієв Сахиб-гару
Остання сторінка Договору про утворення СРСР з підписами

Договір, який у 1922 керівництво Радянської України по суті не підписало із Росією. Договір не було ратифіковано, остаточний текст не було розроблено, і міжнародною угодою він не став. Твердження про те, що Перший з'їзд Рад СРСР створив Союз Радянських Соціалістичних Республік, не відповідає дійсності. Замість затвердженої процедури міждержавного договору було сформовано внутрішній документ — Конституцію СРСР від 6 липня 1923 року[2][3]. Що вказує на відсутність правомірних підстав міжнародного утворення СРСР [4].

Див. також

Примітки

Джерела та література

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.