Договір у Коренево

Договір між німецько-українською та російською сторонами про припинення воєнних дій — угода, що була складена 4 травня 1918 року у Кореневе між німецько-українською та радянською сторонами, яка припиняла бойові дії між ними і визначала нейтральну територію, створену по обидві сторони демаркаційної лінії між німецько-українськими, з одного боку, і військами Російської радянської республіки, з іншого боку.

Договір у Коренево
Тип мирна угода
Підписано 4 травня 1918 року
Місце Кореневе

Розголошення договір здобув у телеграмі «про замирення на німецько-українському фронті» від 5 травня 1918 року за власноручним підписом голови Раднаркому РРФСР Леніна та голови мирної делегації Сталіна.

Делегації

Присутніми при підписанні угоди 4 травня 1918 року у Кореневе з німецько-українського боку були майор фон Розенберг-Липинський, поручик запасу Кеніг та підпоручик Дистель. З російської сторони: Зільберман — начальник штабу військ Курського району, Петро Зайцев — секретар мирної делегації та Микола Вишневецький — комісар Курського району.

Текст договору

  1. Встановлена нейтральна зона завширшки 10 кілометрів, яку обидві сторони не повинні переходити. З німецької сторони ця зона йде по лінії Суджа Любимівка Кореневе та залізниця Коренево-Рильськ. На російській стороні по лінії Мазепівка Степанівка Нижня Груня і перетин залізниці Коренево Льгов і дороги Олександрівськ Скрилівка Крем'яне Мала Локня Черкаська Порічна — Курочка Шинавка — Пушкарське — російська Конопелька.
  2. Вищезазначену зону не повинні переходити ніякі охоронні або розвідувальні патрулі з обох сторін.
  3. Реквізиція продовольчих припасів в нейтральній зоні забороняється кожній зі сторін, а також і приватним особам.
  4. Обидві сторони не відповідають за перехід через зазначені межі приватних осіб.
  5. Межі зони не доступні і льотчикам.
  6. З моменту підписання цього договору обидві сторони гарантують, що великих бойових дій проводитись не буде.
  7. Зважаючи на труднощі повідомити російські бойові частини про цей договір, в повну силу він входить лише з четвертої години пополудні 5 травня нового стилю 1918 року
  8. Питання про умови відновлення бойових дій буде вирішене в Конотопі, де переговори триватимуть.
  9. З цього договору будуть зняті чотири копії російською та німецькою мовами, і кожна сторона отримає дві російські і німецькі копії договору. Крім того німецькі представники отримують російський оригінал, а російські — німецький.
  10. Мета цього договору — укладення перемир'я завдяки мирним переговорам. Цей договір прочитаний всіма представниками на їх рідній мові і ними прийнятий і підписаний

Джерело

  • «Ленинский Сборник» XVIII, 1931 р.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.