Доктор Стрендж (фільм, 2016)

«Доктор Стрендж» (англ. Doctor Strange) — американський супергеройський фільм, знятий Скоттом Дерріксоном. Прем'єра стрічки в Україні відбулася 28 жовтня 2016 року. Фільм розповідає про доктора Стівена Стренджа, геніального хірурга, який зазнавши травми, звертається до магії. В надії вилікуватися, він відкриває світ магії, повний як можливостей, так і загроз для світу.

Доктор Стрендж
Doctor Strange
Жанр Фентезі
Пригоди
Екшн
Режисер Скотт Дерріксон
Продюсер Кевін Файгі
Сценарист С. Роберт Каргілл
Скотт Дерріксон
Джон Спейтс
На основі «Доктор Стрендж»
Стена Лі
Стіва Дітко
У головних
ролях
Бенедикт Камбербетч
Чиветел Еджіофор
Рейчел Мак-Адамс
Майкл Сталберг
Мадс Міккельсен
Тільда Свінтон
Оператор Бен Девіс
Композитор Фредерік Ведманн
Монтаж Сабріна Пліско
Вайатт Сміт
Художник Charles Woodd[1]
Кінокомпанія Marvel Studios
Дистриб'ютор B&H Film Distribution Company
Тривалість 115 хвилин
Мова англійська
Країна  США
Рік 2016
Дата виходу 28 жовтня 2016 (Україна)
Кошторис $165 млн[2]
Касові збори $677,718,395[2]
IMDb ID 1211837
Попередній «Каратель»
Наступний «Тор: Раґнарок»
marvel.com/doctorstrange
 Доктор Стрендж у Вікісховищі

Сюжет

Лиходій Касилій зі своїми прибічниками пробирається до бібліотеки, де вбиває бібліотекаря і вириває сторінку з чаклунської книги. Навздогін кидається чаклунка Прадавня, вона нав'язує бій, вводячи злодіїв до дзеркального невидимого виміру, але Касилій тікає. Тим часом хірург Стівен Стрендж під музику виконує операцію на очах у пацієнтів. Згодом доктор Крістіна Палмер дає йому пацієнта з кулею у голові, якого доктор Нік Вест ось-ось відправить на вилучення органів. Завдяки своїй винятковій майстерності він рятує пацієнта, але Стрендж самовпевнений і гордовитий. Дорогою з лікарні хірург потрапляє в автомобільну аварію, в якій отримує травми рук. Тепер Стівен не може бути хірургом, його кар'єра ламається. Стрендж свариться зі своєю колегою Крістіною Палмер, яка всіляко намагається йому допомогти. Він довідується про Джонатана Пенгборна, який видужав після травм, які вважав невиліковними навіть він. Джонатан розповідає йому, що вилікувався в Азії, в місці Камар-Тадж, але застерігає — «ціна страшна».

Стівен безрезультатно розшукує Камар-Тадж і потрапляє в засідку грабіжників, але його рятує таємничий чоловік Карл Мордо. Той приводить Стренджа до жінки Прадавньої, котра чудово знається на медицині, але обіцяє лікувати Стренджа силою духу. Стівен не вірить у надприродне, поки Прадавня силоміць не закидає його до сюрреалістичного астрального світу. Вона сумнівається чи Стрендж той, кого варто вчити магії, але Карл наполягає навчити його. В Камар-Тадж Стівен перечитує бібліотеку, де знаходить Книгу Каліостро, з якої вирвано сторінку. Новий бібліотекар Вонг пояснює — учень Прадавньої, Касилій, викрав її для якогось ритуалу. Стрендж не може опанувати магію перенесення, тоді Прадавня переносить його на Еверест, змушуючи чаклунством самотужки перенестися назад. Згодом той стає магом, так само самовпевненим і зверхнім, як був хірургом. Зрештою він без дозволу вивчає керування часом за допомогою реліквії, Ока Агаммото, і відновлює вирвану з Книги Каліостро сторінку, де йдеться про Дормамму, Темний вимір та вічне життя. Коли він випадково ламає часовий простір, прибігають Вонг і Мордо, який розсерджений на Стренджа, котрий це зробив. Бібліотекар з Карлом вражені його здібностями, проте зауважують як небезпечно порушувати закони світу, такі як час. Це може створити часову петлю, коли той самий момент повторюватиметься знову і знову. Вони розповідають, що як Месники захищають світ від матеріальних загроз, так маги — від створінь з інших вимірів. А головна загроза — це Дормамму, істота з Темного виміру, що прагне забрати Землю до своїх володінь.

У Лондоні Касилій знищує обитель магів. Стрендж вирушає до обителі у Нью-Йорку. Там він зустрічає Касилія, з яким починає бій, але сили нерівні. На допомогу приходить левітуюча мантія, завдяки якій Стрендж знерухомлює лиходія за допомогою магічного обладунку. Той береться переконати Стренджа в правильності свого задуму — він хоче віддати світ Дормамму, щоб вберегти всіх людей від старіння і смерті, адже в Темному вимірі часу немає. Для цього йому необхідно знищити Прадавню і її обитель, яка створює щит навколо планети. Слуга Касилія ранить Стівена, той встигає телепортуватися до своєї колишньої лікарні, де Крістіна лікує його. Вийшовши з тіла, Стрендж допомагає здійснити операцію і б'ється в астралі зі слугою Касилія. Коли той його ледь не вбив, Крістіна робить Стренджу дефібриляцію і слугу б'є струмом. Стрендж просить Крістіну збільшити потужність і знову вдарити його струмом. Вона виконує, і слугу б'є струмом до смерті. Стівен вибачається перед Крістін і вирушає до нью-йоркської обителі.

Прибувши на місце, Стрендж бачить, що Касилій втік, але зустрічає Прадавню. Оскільки майстра обителі вбито, Стрендж мусить стати новим майстром. Чаклун здогадується — Прадавня черпає силу з Темного виміру, щоб продовжити життя, тому відмовляється служити їй. Касилій повертається, Стрендж з Мордо беруться протистояти йому, затягнувши в постійно змінний дзеркальний вимір. Касилій смертельно ранить Прадавню, Стівен приносить її до Крістіни та розмовляє з учителькою в астралі. Прадавня розповідає, що той має вибір повернутися до минулого життя, або служити чомусь більшому за себе. Наостанок вона каже, що дійсно використовувала Темний вимір, але не прагне безсмертя, адже кінечність життя надає йому сенсу.

Касилій вривається до обителі в Гонконзі, щит навколо Землі слабшає. В цей час Мордо розчаровується в Прадавній, звинувачуючи її в обмані та появі єресі Касилія. Вони вирушають до Гонконгу, але обитель вже зруйнована і Темний вимір проникає у наш світ. За допомогою Ока Агаммото Стрендж відмотує час назад, відновивши місто і воскресивши Вонга. Але Касилій зупиняє час до того, як обитель встигла відновитися. Згадавши, що там немає часу, Стівен вирушає туди та створює часову петлю, внісши магію рідного виміру. Він зустрічає Дормамму, але той вбиває чаклуна. Проте петля переносить його назад у часі. Багато разів Дормамму вбиває Стренджа, а той постійно відроджується завдяки петлі. Дормамму усвідомлює — він також в'язень петлі й Стрендж пропонує угоду — він звільняє Дормамму, а той припиняє вторгнення на Землю і забирає Касилія з його фанатиками. Розрив закривається, обитель відновлюється, а Касилія разом з фанатиками затягує у Темний вимір. Мордо побоюється, що зміна плину часу матиме погані наслідки і йде. Стрендж повертається в Камар-Тадж та повертає на місце Око Агаммото, обіцяючи бути готовим до прийдешніх загроз, та стає хранителем обителі в Нью-Йорку.

У сцені після титрів Доктор Стрендж сидить навпроти Тора, котрий розповідає йому, що має намір шукати свого батька, Одіна, разом з Локі, на Землі. Стівен погоджується йому допомогти. Мордо ж відшукує Пенгборга та відбирає в нього підтримувану магію здатність ходити зі словами, що на світі забагато чаклунів.

У ролях

Актор Роль
Бенедикт Камбербетч Доктор Стівен Стрендж/Дормамму Доктор Стівен Стрендж/Дормамму
Чиветел Еджіофор Карл Мордо Карл Мордо
Бенедикт Вонґ Вонґ Вонґ
Рейчел Мак-Адамс Крістін Палмер Крістін Палмер
Майкл Сталберг Нікодемус Вест Нікодемус Вест
Мадс Міккельсен Касилій Касилій
Скотт Едкінс Люциан Люциан
Тільда Свінтон Прадавня Прадавня
Кріс Гемсворт Тор Тор
Стен Лі камео камео

Виробництво

Зйомки фільму почались 4 листопада 2015 року в Непалі[3].

Сприйняття

Критика

Фільм отримав схвальні відгуки від кінокритиків. На вебсайті Rotten Tomatoes стрічка має рейтинг 90 % за підсумком 224 рецензій, а її середній бал становить 7,3/10[4]. На Metacritic фільм отримав 72 бали зі 100 на підставі 49 рецензій, що вважається «загальним схваленням»[5].

Дія закінчується з воістину вражаючим фіналом, таким що йде у декількох напрямках. Це не схоже на будь-що, бачене у кіно раніше. Ефекти тут не тільки візуально вражаючі; вони насправді дозволяють оповіді йти в місця, які не досягти без цього рівня, вибачте на слові, чаклунства. Ця химерна пригода нагадує нам про те, наскільки ефективним VFX може бути, коли за ним стоїть творча уява.
Оригінальний текст (англ.)
The action climaxes with a truly impressive finale, one that employs time going in multiple directions that’s like nothing I’ve ever seen in a movie before. The effects shots here aren’t just visually impressive; they actually let the narrative go to places it couldn’t without this level of, you’ll pardon the expression, wizardry. This funny, freaky adventure reminds us of how effective VFX can be when they've got some imagination behind them.

Wrap[6]

Цей новий проект поділяє той самий вигляд, поведінку і ілюзорний корпоративний блиск, як і інше агресивно зростаюче портфоліо Месників Marvel, але він також хвалиться оригінальністю і свіжістю, чого бракує решті.
Оригінальний текст (англ.)
Yes, this new project shares the same look, feel, and fancy corporate sheen as the rest of Marvel’s rapidly expanding Avengers portfolio, but it also boasts an underlying originality and freshness missing from the increasingly cookie-cutter comic-book realm of late.

Variety[7]

Погана новина полягає у тому, що найбільш інноваційні візуальні ефекти студії віддані одній з їхніх найбільш шаблонних історій походження. У деяких сценах, «Доктор Стрендж» — найзахопливіший фільм Marvel. В інших, він може бути їх найнуднішим фільмом з часів «Залізної людини 2».
Оригінальний текст (англ.)
The bad news is the studio’s most innovative visuals are wedded to one of its most formulaic origin stories. In some scenes, Doctor Strange is Marvel’s most exciting movie yet. In others, it might be its most boring movie since Iron Man 2.

ScreenCrush[8]

Як і у всіх кращих стрічках Marvel, унікальні переваги фільму мають уперту звичку виділення загальних недоліків франшизи. Але «Доктор Стрендж» заслуговує кредиту довіри для лікування деяких недуг, що заразили серію, а також для діагностики ще кількох.
Оригінальний текст (англ.)
As with all of the best installments of the MCU, the film’s unique strengths have a perverse way of highlighting the franchise’s shared weaknesses. But Doctor Strange deserves credit for treating several of the ailments that have been infecting the series, and for diagnosing several more.

Indiewire[9]

Касові збори

Під час показу у США, що розпочався 3 листопада 2016 року, протягом першого тижня фільм був показаний у 3882 кінотеатрах і зібрав 84 мільйони доларів, що на той час дозволило йому зайняти перше місце серед усіх прем'єр[2].

Нагороди й номінації

Список нагород і номінацій
Кінопремія Дата церемонії Категорія Номінант(и) Результат Дж
Cinema Audio Society Awards 18 лютого 2017 Найкращий звук Джон Міджлі, Том Джонсон,
Хуан Перальта, Пітер Коббін,
Дон Кейн, Скотт Кертіс
В очікуванні [10]
Гільдія художників-постановників 11 лютого 2017 Найкращий художник-постановник фентезійного фільму Чарльз Вуд В очікуванні [11]
Кінопремія Голлівуду 6 листопада 2016 Найкращі візуальні ефекти Річард Блафф, Стефан Черетті Нагорода [12]
Премія БАФТА 12 лютого 2017 Найкращий художник-постановник Чарльз Вуд, Джон Буш В очікуванні [13]
Найкращі візуальні ефекти Річард Блафф, Стефан Черетті,
Пол Корбоулд, Джонатан Фоукнер
В очікуванні
Найкращий грим і зачіски Джеремі Вудгед В очікуванні
Премія Гільдії кіноакторів США 29 січня 2017 Найкращий каскадерський ансамбль «Доктор Стрендж» В очікуванні [14]
Премія «Супутник» 19 лютого 2017 Найкращі візуальні ефекти «Доктор Стрендж» Номінація [15]
Найкращий дизайн костюмів «Доктор Стрендж» Номінація

Примітки

  1. MARVEL'S 'DOCTOR STRANGE' BEGINS PRODUCTION: Learn the full cast of the film, in theaters November 4, 2016! // marvel.comMarvel Entertainment, 2015.
  2. Doctor Strange (2016) (англ.). Box Office Mojo. Процитовано 15 січня 2017.
  3. Marvel’s ‘Doctor Strange’ filming on location in NYC right now (англ.). On Location Vacations. 16 листопада 2015. Процитовано 29 квітня 2016.
  4. Doctor Strange (2016) (англ.). Rotten Tomatoes. Процитовано 6 листопада 2016.
  5. Doctor Strange (2016) (англ.). Metacritic. Процитовано 6 листопада 2016.
  6. Alonso Duralde (23 жовтня 2016). ‘Doctor Strange’ Review: Benedict Cumberbatch Brings a Little Magic to the Marvel Universe. Wrap. Процитовано 23 жовтня 2016.
  7. Peter Debruge (23 жовтня 2016). Variety http://variety.com/2016/film/reviews/doctor-strange-review-marvel-studios-1201895862/ Пропущений або порожній |title= (довідка). Процитовано 23 жовтня 2016.
  8. Matt Singer (23 жовтня 2016). ‘Doctor Strange’ Review: Marvel’s Familiar. ScreenCrush. Процитовано 23 жовтня 2016.
  9. David Ehrlich (23 жовтня 2016). ‘Doctor Strange’ Review: Marvel’s Mind-Bending New Superhero Movie Is Their Best Since ‘The Avengers’. Indiewire. Процитовано 23 жовтня 2016.
  10. Denise Petski (10 січня 2017). ‘La La Land’, ‘Rogue One’, ‘Hacksaw Ridge’ Among Cinema Audio Society Nominees (англ.). Deadline. Процитовано 15 січня 2017.
  11. Patrick Hipes (5 січня 2017). Art Directors Guild Awards Nominations: ‘Rogue One’, ‘Game Of Thrones’ & More (англ.). Deadline. Процитовано 15 січня 2017.
  12. Hollywood Film Awards kicks off award season; Tom Hanks, Natalie Portman among winners (англ.). NYDailyNews. 7 листопада 2016. Процитовано 7 листопада 2016.
  13. Alex Ritman (9 січня 2017). BAFTA Awards: 'La La Land' Leads Nominations (англ.). The Hollywood Reporter. Процитовано 10 січня 2017.
  14. Joey Nolfi (28 грудня 2016). SAG Awards nominations 2017: See the full list (англ.). Entertainment Weekly. Процитовано 19 січня 2017.
  15. Gregg Kilday (29 листопада 2016). Satellite Award Nominees Revealed (англ.). The Hollywood Reporter. Процитовано 10 січня 2017.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.