Докучаєвський зоопарк

Докуча́євський зоопа́рк зоопарк у місті Докучаєвську Донецької області, єдиний на Донбасі і один з наймолодших в Україні; значний осередок культурного дозвілля й туристична атракція міста і Донеччини.

Докучаєвський зоопарк
Олені в Докучаєвському зоопарку
Відкритий 2001
Розташування  Україна: Докучаєвськ
(Донецька область)
Адреса вул. Комсомольська[1]
Площа 2 га
К-сть видів понад 100

Історія та опис

Зоопарк у Докучаєвську був створений зусиллями трудового колективу місцевого підприємства ВАТ «Докучаєвський флюсо-доломітний комбінат».

Так, у 2001 році на комбінаті з'явився зоокуточок. Згодом була розчищена, упорядкована і озеленена територія занедбаного дитячого табору. На місці старого басейну влаштували «Лебедине озеро», на місці фонтану — орлятник, на місці їдальні тераріум. Було відновлено оранжерею, прокладено дитячу залізницю «7 чудес світу», всюди розставлені скульптури героїв дитячих казок.

Усі тварини Докучаєвського звіринцю — даровані. Першими мешканцями зоопарку стали два павича. Потім з'явилися качки-мандаринки, гірські гуси, муфлони, крокодил та інші тварини. У теперішній час (кінець 2000-х років) у Докучаєвському зоопарку утримуються тварини понад 100 видів, 7 з яких занесені до Червоної книги. Особливою гордістю установи є пара чорних лебедів з Туркменістану з особистого розплідника колишнього Президента цієї країни Сапармурата Ніязова[2]. У звіринці є також єнотоподібні собаки, лами, поні й африканські страуси. На території звіринцю, крім іншого, створили єдиний у країні музей вандалізму. На алеї виставили спотворені лави й розбиті урни. Експонати познаходили на міських вулицях.

Крім власне зоопарку, який займає 2 га, в парку площею 8 га[3] розташований дендрарій, дитяча залізниця, музей ВАТ «Докучаєвського флюсо-доломітного комбінату».

У 2008 році в парку був встановлений фонтан-пам'ятник мінералу доломіту: автори — Віктор Васильович Пономарьов, Сергій Гульченко, Віктор Альошин[4]. Доломіт видобувають у кар'єрах Докучаєвська, власне видобуток здійснюється містоутворюючим підприємством ВАТ «Докучаєвський флюсо-доломітний комбінат».

Після Російської збройної агресії проти України (2014—2015) Докучаєвськ опинився у прифронтовій смузі. Кобінат став не в змозі утримувати тварин і вони почали голодувати. Від смерті їх рятують місцеві мешканці, багато з яких й самі перебувають на межі голоду.[5]

Галерея

Виноски

  1. Докучаєвський зоопарк на www.doroga.ua (рос.)
  2. Вовк И., Грибанова В. Докучаевский парк // =«Телегид». Специальный выпуск.. Вип. Весь Донбасс. Маршруты выходного дня. 50 лучших мест для семейного отдыха.. С. 71. Процитовано травень 2010.(рос.)
  3. Заровна Тетяна Докучаєвському зоопарку всіх тварин подарували // матеріал за 13 серпня 2009 року на Газета.ua (новинний веб-портал)
  4. У Докучаєвську відкритий пам'ятник доломіту на www.dfdk.com.ua[недоступне посилання з квітня 2019]
  5. Докучаевский зоопарк: жизнь впроголодь и под обстрелами. 23.07.2015

Джерела та посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.