Домінівна множина

У теорії графів, домінівна множина для графу  — така підмножина множини вершин що кожна вершина не з є суміжною зі щонайменше однією вершиною з Число домінування  — число вершин у найменшій домінівній множині для

Домінівні множини (червоні вершини).

Задача домінівної множини займається дослідженням чи для певного графу і заданого це класична NP-повна проблема вибору в теорії складності обчислень (Garey та Johnson, 1979). Отже вважають, що не існує алгоритму з поліноміальним часом виконання, який знаходить найменшу домінівну множину для заданого графу.

Зображення (a)–(c) праворуч, наводять три приклади домінівних множин на графі. У кожному прикладі, кожна біла вершина є суміжною хоча б з однією червоною вершиною, у такому випадку кажуть, що червоні вершини домінують над білими. Число домінування цього графу є 2: Приклади (b) і (c) показують, що існують домінівні множини з 2 вершинами, і можна перевірити, що для цього графу немає домінівної множини, що складається з 1 вершини.

Границі

Нехай буде графом з вершин і нехай буде найбільшим степенем графу. Тоді відомі такі обмеження на (Haynes, Hedetniemi та Slater, 1998a, Chapter 2):

  • Одна вершина може домінувати не більше ніж над інших вершин; отже
  • Множина всіх вершин є домінівною множиною для будь-якого графу; отже
  • Якщо не містить ізольованих вершин, тоді в існують дві неперетинні домінівні множини; докладніше дивись у доматичне число. Отже, в будь-якому графі без ізольованих вершин

Примітки

    This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.