Донбаський державний педагогічний університет

Донбаський держа́вний педагогі́чний університе́т — державний вищий заклад освіти 4-го рівня акредитації у містах Слов'янськ та Бахмут.

Донбаський державний педагогічний університет
ДДПУ
Головний корпус університету
48°51′22″ пн. ш. 37°34′16″ сх. д.
Тип навчальний заклад[1]
Країна  Україна[1]
Розташування Слов’янськДонецька область
Засновано 1939
Акредитація IV  рівня
Ректор Омельченко Світлана Олександрівна
Студентів 12 000
Докторів 15[2]
Адреса Донецька область, м. Слов'янськ, вул. Генерала Батюка, 19
Сайт www.slavdpu.dn.ua

Історія

Університет засновано в 1939 році на базі педагогічного училища як учительський інститут з дворічним терміном навчання. До складу інституту входили два факультети: історичний та філологічний, — на які в перший рік вступили 210 студентів. У 1954 році Слов'янський учительський інститут набуває статусу вищого навчального закладу з п'яти- та чотирирічним терміном навчання та назвою «Слов'янський державний педагогічний інститут».

Наразі Слов'янський державний педагогічний університет акредитовано за четвертим рівнем, до його складу входять дев'ять факультетів: фізико-математичний, технологічний, дошкільної педагогіки та практичної психології, підготовки вчителів початкових класів, дефектологічний, філологічний, фізичного виховання, економіки та управління, психології — та двадцять вісім кафедр. На стаціонарі та заочному відділеннях університету навчаються понад 12 000 студентів та магістрантів.

З метою інтеграції освіти й науки, реалізації системи безперервної освіти при СДПУ створено навчально-науковий педагогічний комплекс: Слов'янський педагогічний університет — середні загальноосвітні школи — дошкільні заклади — Донецький обласний відділ народної освіти. До структури комплексу входить педагогічний ліцей, що працює при університеті.

У 2011 році відбулося об'єдання Слов'янського університету із Горлівським педагогічним інститутом. Новоутворений внз назвали «Донбаський державний педагогічний університет».[3]

Факультети

  • Дефектологічний факультет
  • Факультет психології, економіки та управління
  • Факультет дошкільної освіти та практичної психології
  • Факультет початкової, технологічної та професійної освіти
  • Факультет фізичного виховання
  • Фізико-математичний факультет
  • Філологічний факультет

Науковці

  • Глущенко Володимир Андрійович — завідувач кафедри, заслужений працівник освіти України[4].
  • Проскунін Володимир Миколайович — проректор, заслужений працівник освіти України (2019)[5].

Видатні випускники

Добровольський Олександр Борисович — український історик, публіцист, політичний діяч.

Джерела

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.