Донбаський історико-літературний музей Василя Стуса

Донбаський історико-літературний музей Василя Стуса — музей заснований 4 серпня 2002 року у місті Горлівка, нині розташовується у Донецьку.

Донбаський історико-літературний музей Василя Стуса
Експозиція музею в Донецькій бібліотеці
48°00′32″ пн. ш. 37°48′15″ сх. д.
Тип музей
Країна  Україна
Розташування Донецьк, Україна
Адреса вул. Артема, 84, 83000
Засновано 2002
Відкрито 4 серпня 2002
Донбаський історико-літературний музей Василя Стуса (Україна)

Історія

Музей було відкрито 2002 року в Горлівці, де молодий поет, випускник Донецького педінституту, протягом 1961—1963 рр. працював учителем української мови та літератури[1]. Відкриття музею приурочили до дня смерті поета. Василь Стус помер вночі з 4 на 5 вересня 1985 р. у карцері табору для політв'язнів у Пермській області.

Ініціатором створення музею був підполковник міліції Олег Федоров. Його створенню сприяли Горлівський завод «Еластомер» та Всеукраїнський фонд ветеранів МВС України. Саме на території заводу «Еластомер», за адресою вулиця Білгородська, 58, музей розташовувався у Горлівці[1]. 2011 через вік і проблем зі здоров'ям з поста директора музею Федоров пішов[2].

У грудні 2011 року заступник Голови Адміністрації Президента України Ганна Герман заявила, що в майбутньому музей буде перенесено в Донецьк. З 20 грудня 2012 року музей знаходиться в Донецькій обласній універсальній науковій бібліотеці[2].

Експозиція

У музеї представлені ксерокопії листів Василя Стуса з місць заслання, сімейні фотографії, студентські конспекти, численні документи: рішення судових колегій; постанова про виселення засудженого поета в штрафний ізолятор; копії різних довідок і інше. Крім того, у музеї знаходяться особисті речі Василя Стуса: осіннє півпальто, виконане в нетрадиційному українському стилі; записні книжки, олівці, ручки[3].

Експозиція розташовується в хронологічному порядку від дня народження поета до його смерті.

Посилання

Джерела

  • Музей єднає нас // Донеччина. — 25 жовтня 2011. — С. 2.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.