Дорофєєв Олексій Миколайович

Олексій Миколайович Дорофєєв (нар. 2 липня 1960(19600702) року, Санкт-Петербург, СРСР) російський державний діяч. Начальник Управління Федеральної служби безпеки Росії по Москві і Московській області з 2012 року, фігурант одного з найбільших в історії ФСБ корупційних скандалів (червень 2019 року).

Біографія

У 2003-2006 роках був заступником начальника Управління ФСБ по Санкт-Петербургу і Ленінградській області.

У 2006-2010 роках був начальником Управління ФСБ по Республіці Карелія.

У 2010-2012 роках очолював Управління "М" центрального апарату ФСБ (по контррозвідувальному забезпеченню МВС, МНС та ФСІН).

У 2012 р. став начальником Управління ФСБ по Москві і Московській області.

Скандали

Саме генерал Дорофєєв після того, як його назвали у розслідуваннях власником купленого у 2017 році 732-метрового котеджу у селищі "Лесная бухта" поблизу Москви, на початку корупційного скандалу переписав своє майно на Російську Федерацію [1].

Також Дорофєєв має велику ділянку в котеджному селищі "Дачний острівок" поблизу м. Істра.[2].

У 2019 р. генерал-полковник ФСБ Олексій Дорофєєв та його помічник, 37-річний Марат Медоєв засвітилися у найбільшому в історії ФСБ корупційному скандалі, повязаному з "похоронною мафією" Москви та Московської області.

З Дорофєєвим Марат Медоєв знайомий як мінімум з початку 2010-х років. За словами джерела у московському УФСБ, особисто знайомого з Медоєвим, Дорофєєв забрав його під своє начало, очоливши управління у 2012 році. Джерело «Медузи» в силових відомствах, також знайомий з Медоєвим, називає його «правою рукою» Дорофєєва та «виконавцем всіх його доручень»: «Якщо доручення виходить від нього — значить, воно виходить від шефа і треба виконувати, ніхто не сумнівається». Джерело підтверджує, що співробітники ФСБ пов’язані безпосередньо з ДБУ «Ритуал»: той же Марат Медоєв, за словами співрозмовника «Медузи», іноді «розрулює" з боку „Ритуалу“ неприємні ситуації, які виникають у співробітників відомства.

Як з’ясував сайт «Медуза», за призначенням Артема Єкімова головою московського ДБУ «Ритуал» стояв генерал-полковник ФСБ Олексій Дорофєєв. При цьому особистий помічник генерала — Марат Медоєв – до 2012-го працював у слідчому управлінні ФСБ.

Як з’ясували учасники розслідування, на початку 2010-х років Марат Медоєв отримав ділянку в дачному некомерційному партнерстві «Дачний острівець» в Істрінському районі Підмосков’я. Крім глави московського ФСБ Олексія Дорофєєва в цьому ж селищі володіють землею: голова контрольної служби ФСБ Володимир Крючков, колишній перший заступник голови Федеральної митної служби Ігор Завражнов і Костянтин Гавриков — заступник начальника управління «К» Служби економічної безпеки ФСБ, що курує банківський ринок. Крім того, по сусідству знаходиться будинок генерала ФСБ Олега Феоктистова, який курирував операцію із затримання голови Мінекономрозвитку Олексія Улюкаєва.

Навесні 2018 року поряд з володіннями Олексія Дорофєєва та Ігоря Медоєва купила ділянку Анастасія Мазаракі — дружина Лева Мазаракі (бізнесмена із Ставрополя). Співвласником «Вестинтербанка» разом з Левом Мазаракі був колишній співробітник держбезпеки, випускник Вищої школи КДБ 1988 року Микола Дорофеєв. Два джерела в галузі похоронної вважають, що він родич голови управління ФСБ по Москві і Московській області Олексія Дорофєєва (ймовірно, двоюрідний брат), але «Медузі» не вдалося знайти документального підтвердження цієї інформації.

Сім’ї Мазаракі і Дорофєєва теж можуть бути знайомі – ділянки Дорофєєва, Медоева і Мазаракі сусідять один з одним і фактично утворюють окрему вулицю.

Наприкінці 2018 року замість міністерства споживчого ринку нагляд за похоронним відомством передали Головному управлінню регіональної безпеки Московської області (ГУРБ), яке очолює Каратаєв Роман Олександрович (з 2015 року - міністр Уряду Московської області з безпеки та протидії корупції). До приходу в адміністрацію Московської області Каратаєв працював в управлінні «М» Центрального апарату ФСБ Росії. Очолював управління «М» в той час Олексій Дорофєєв.

Заступником Каратаєва, який курирує в ГУРБ похоронну галузь, призначили Дмитра Євтушенко. Він у минулому працював в уряді Ставропольського краю, на батьківщині братів Мазаракі.

У грудні 2018 року власті Підмосков’я заснували структуру, аналогічну московському ДБУ «Ритуал» — ДБУ «Центр меморіальних послуг», яке візьме під контроль похоронний бізнес у регіоні (зараз в кожному муніципалітеті — своя ритуальна компанія).

Видання "Медуза" зазначає, що Дорофєєв і Медоєв можуть бути близькими до голови служби економічної безпеки УВБ ФСБ Сергія Корольова.

Даний скандал отримав певний резонанс також і в Україні [3]. Зокрема, його широко висвітлювали українські телеканали [4].

Справа Голунова та війна силовиків

6 червня 2019 року московська поліція затримала журналіста порталу "Медуза" Івана Голунова. У нього нібито знайшли наркотики.

Наступного дня в російських містах і за кордоном починаються протести журналістів і активістів.У випадку з Годуновим йшлося про бізнес з мафією. З Кремля надходять суперечливі повідомлення. Голова Ради Федерації Валентина Матвієнко назвала затримання журналіста недоліком професіоналізму і провокацією. Суд відправляє Голунова під домашній арешт. Але йому, як і раніше, загрожує до 20 років колонії. У вівторок, 11 червня, поліція припинила розслідування і звільнила Голунова.

Рішення про затримання журналіста повинні були прийняти генерал Олексій Дорофєєв, глава ФСБ в Москві, і підполковник Марат Медоєв. Вони були головними героями підготовленого Голуновим матеріалу про їх зв’язок з цвинтарним бізнесом і мафією, що заробляє на похоронах і на місцях на кладовищах. Саме вони й вважаються ймовірними замовниками фабрикування проти нього кримінальної справи.

На черговому засіданні Ради безпеки при Президенті РФ не було глави ФСБ Олександра Бортникова, який зазвичай бере участь.

«У мене немає інформації, що хтось із ФСБ винен у цій справі (Голунова)», – пояснив пізніше Микола Патрушев, голова Ради безпеки.

Таким чином, ФСБ намагається швидко вийти з кризи і звинуватити Міністерство внутрішніх справ. Володимир Путін гратиме роль арбітра. Іноді він вказує на патологію в одній з силових структур і проводить чистки, посилюючи іншу службу. Водночас він відіграватиме роль “хорошого царя”, що реформує державу. [5]

Див. також

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.