Дохід на душу населення

Дохід на душу населення — показник економічного добробуту країни, що вимірює середньостатистичний дохід, одержуваний окремо взятою особою в країні за рік. Обчислюється з національного доходу, поділеного на чисельність населення. Як показник, дохід на душу населення принципово відрізняється від валового внутрішнього продукту і валового національного продукту на душу населення.

2018

Для міжнаціональних порівнянь дохід на душу населення перераховується в єдину валюту, найчастіше долар США.

У 2017 році дохід на душу населення України (становив трохи більше 2 тис. доларів) був найменшим серед європейських країн. За думкою аналітиків у 2018 році цей показник не зміниться.[1][2]

Слабкі сторони

Критики стверджують, що дохід на душу населення має кілька недоліків у вимірі добробуту країни. Ось деякі з них.

  • Порівняння доходу на душу населення потребують врахування інфляції. Без коригування інфляційних цифр, як правило, перебільшуються наслідки економічного зростання.
  • Дохід на душу населення — середнє значення, тому не відображає розподіл доходів між різними класами.
  • Негрошова діяльність, така як бартер або послуги, що надаються в сім'ї, зазвичай не враховуються. До того ж, він не враховується вже наявні накопичення та капітал сім'ї.

Див. також

Посилання

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.