Дочки Марії Помічниці Християн

Дочки Марії Помічниці Християн, (італ. Figlie di Maria Ausiliatrice), відомі також як салезіанки дона Боско «сестри-салезіанки» — католицька жіноча чернеча конгрегація папського права, заснована св. Марією Доменіко Мадзарелло і св. Іваном Боско 5 серпня 1872 року в Морнезе (Італія), що входить до складу салезіанської сім'ї,. Конгрегація названа на честь Діви Марії, Помічниці християн, чиї «дочки» (черниці) бажали і бажають стати живим втіленням відданості та віри.

Дочки Марії Помічниці Християн
Figlie di Maria Ausiliatrice
Абревіатура FMA
Церква Римо-Католицька Церква
Девіз Da mihi animas, catera tolle

Душі мені дай, все решта забирай

Засновник св. Марія Доменіка Мадзарелло, св.Іван Боско
Покровитель св.Іван Боско, Діва Марія Помічниця Християн, св. Марія Доменіка Мадзарелло, св. Йосип, св. Франциск Салезький, Тереза Авільська
Заснування 5 серпня 1872 року
Утвердження 7 вересня 1911 року, Пієм X
Сайт http://www.cgfmanet.org

Історія

Марія Мадзарелло у віці 17-ти років вступає в спільноту Дочок Непорочної (спільнота Пречистої Діви Марії), якою керував її духовний наставник, отець Домініко Пестаріно. Метою цього товариства, в якому перебували дівчата з навколишніх селищ Морнезе, була турбота про дітей, особливо про дівчаток, що в той час потребували турботи та отриманні освіти (в ту пору дівчат не допускали до шкільних занять).

7 жовтня 1867 року: Дон Боско зустрічається в Морнезе з Марією Доменіко Мадзарелло.

5 серпня 1872 року: офіційно виникає конгрегація, куди входили 11 сестер, які склали обіти і 4 новички. Заснували конгрегацію дон Іоанн Боско та Марія Мадзарелло, яка і стала першою настоятелькою створеної інституції. Дон Боско назвав інституцію «дочками Марії Помічниці Християн».

14 листопада 1877 року: Монахині згромадження вирушили до місії в Уругвай

14 травня 1881 року: Марія Мадзарелло помирає у віці 44 років. Згромадження нараховує 166 сестер і близько 50 новичок, що проживають в 26 обителях у 4 країнах.

31 січня 1888 року: Помирає дон Боско. Конгрегація Дочок Марії Помічниці Християн налічує 389 черниць і 99 новіцій в 50-ти обителях (в трьох європейських і двох південноамериканських країнах).

24 червня 1951 року: Канонізована св. Марія Доменіка Мадзарелло, співзасновниця конгрегації.

Теперішній час

За даними на 31 грудня 2001 року в конгрегації налічувалося:

  • 15 308 черниць
  • 1559 обителей в 89 країнах світу

Місія

Мета існування конгрегації - виховання і освіта дітей, особливо дівчат, в стилі св. дона Боско, який, так само як і св. Марія Доменіка Мадзарелло, присвятив своє життя євангелізації та турботі про дітей і молодь. Виховання молодої жінки - ось чим, в основному, займається FMA в різних країнах. Місіонерський аспект - «прояв пильної уваги до вимог часу та потреб місцевої церкви».

Оскільки черниці FMA включаються в пастирські і соціальні органи нарівні з мирянами, вони допомагають вирішувати ряд соціальних проблем.

Місія FMA виражається:

  • в ораторії - молодіжних центрах;
  • в катехизації;
  • в курсах з підготовки до професійної праці;
  • в роботі в школах і ВНЗ всіх ступенів і видів;
  • в апостольській діяльності (робота і співпраця зі ЗМІ, видання культурних публікацій і т. п.)
  • в місіонерській діяльності (робота серед населення, не знайомого з християнством - при цьому приділяється величезна увага дітям і жінці).

Досвід св. дона Боско з видимим впливом св. Марії Мадзарелло, спрямований на дітей та молодь (особливо - на дівчат):

  • В містичному аспекті: життя в живій, простій і радісній вірі;
  • В аскетичному аспекті: пориванння з мирським світоглядом, бідність, послух, чистота;
  • В апостольському, культурному та церковному аспекті: освіта, виховання, катехизація, євангелізація і турбота про дітей і молодь.

Девіз конгрегації - такий же, як у салезіанців Дона Боско: лат. Da mihi animas, catera tolle («Даруй мені душі, решту візьми собі»)

Конгрегація і салезіанська сім'я

Так як Дочки Марії Помічниці Християн є членами салезіанської сім'ї, генеральний настоятель головної конгрегації у цій родині - конгрегації салезіан - виконує роль апостольського делегата конгрегації, є її натхненником і центром єдності. Конгрегація відповідає цій єдності, «з вдячною працьовитістю приймаючи його вказівки», однак зберігаючи повну самостійність (відповідно до Розпорядження Святого Престолу від 1906 року).

Інституція також активно співпрацює з іншими групами салезіанської сім'ї.

Організація

Основним ядром є громада, яку очолює директриса і її рада. Кілька громад, розташованих на одній території, утворюють область, на чолі якої стоїть обласна настоятелька і її рада. Всі області разом утворюють інституцію (конгрегацію), очолювану генеральною настоятелькою, якій допомагає генеральна рада. В Конгрегацію приймають після періоду ознайомлення та після закінчення 2-х років новіціяту.

Галерея

Див. також

Джерела

  • Салезіанська сім'я (переклад видання: La Famiglia salesiana di Don Bosco), вид. СЦДБ, Гатчина, 2002

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.