Драколімні

Драколімні (грец. Δρακολίμνη) — назва кількох озер альпійського типу в Греції: на схилах Тімфі та Смолікас.

Гора Гаміла та озеро Драголімні

Згідно з переказами місцевих жителів, у давнину цю місцевість населяли дракони, які воювали один з одним, кидаючи сосни і скелі, таким чином створився своєрідний ландшафт, а озеро отримало назву Драколімні, що в перекладі з грецької означає Озеро дракона.

Драколімні на Тімфі розташоване на висоті понад 2000 м, максимальна глибина озера — 4,95 м, а його поверхня вкриває 1 га.[1] Дракомілні на Смолікасі розташоване на західному схилі пасма. Смолікас розташований на відстані кількох кілометрів від Тімфі, вони відокремлені одне від одного річкою Аоос.

Озеро Драколімні є частиною національного парку Греції Вікос-Аоос.

Примітки

  1. Denoël Mathieu, Schabetsberger Robert. Resource partitioning in two heterochronic populations of Greek Alpine newts, Triturus alpestris veluchiensis (PDF). University of Liège, Belgium. University of Salzburg, Austria. с. 2. Архів оригіналу за 13 травня 2016. Процитовано 2 листопада 2009.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.