Дредноут (гітара)

Дредноут (англ. dreadnought) — вид акустичних гітар, що відрізняється збільшеним корпусом характерної «прямокутної» форми та звуженим грифом у порівнянні із класичною гітарою. Великий корпус дає підвищену гучність гітари і переважання низьких частот в тембрі[1]. Розроблений в 1916 році фірмою «Мартін» і досі вважається стандартом в гітаробудуванні[2].

Дредноут
Дредноут з вирізом під основою грифа.

У 20-х роках використовувався в основному для виконання кантрі і популярно-естрадної музики. У 50-х разом з іншими фолк-гітарами також використовувався для домашніх або бардівских стилів, акустичного блюзу.

Назва походить від нового на час винаходу гітари типу військових кораблів, розроблених у 1906 році — великих, озброєних гарматами єдиного крупного калібру дредноутів.[3][4]

Особливості

Дредноути мають корпус «прямокутної» форми, він більший, в порівнянні з корпусом класичною гітарою, гриф вужчий, в порівнянні з класичною і має анкерний стрижень.

Так само є варіанти дредноутів з вирізом під основою грифа, це полегшує доступ при грі на останніх ладах.

Дредноути, як і класичні гітари настроюються на стандартний лад

  • 1 струна — E (мі першої октави)
  • 2 струна — H (сі малої октави)
  • 3 струна — G (соль малої октави)
  • 4 струна — D (ре малої октави)
  • 5 струна — A (ля великої октави)
  • 6 струна — E (мі великої октави)

Оскільки сила натягу у металевих струн більше ніж у нейлонових, ці гітари, як правило, дуже міцні і виготовлені з певних порід дерева.

На дредноутах в основному грають медіатором. Щоб не пошкодити корпус, на верхній деці встановлюється спеціальна пластикова накладка. На відміну від класичних моделей, які зазвичай використовуються для гри пальцьовою технікою, дредноут частіше застосовується для гри «чосом». Також дредноут звучить голосніше, ніж оркестрові моделі, хоча у них і збалансованіший звук.

Див. також

Gibson Hummingbird — перша гітара Gibson з корпусом Dreadnought.

Примітки

  1. Дредноут, акустична гітара. ak - gitara.ru. Архів оригіналу за 20 серпня 2010.
  2. Ед Призант (2000). 01/info.php?z825 Сучасна історія акустичної гітари. guitars.ru.
  3. Ken Achard (1990). History and Development of the American Guitar. The Bold Strummer Ltd. с. 13–14. ISBN 0-933224-18-4. Процитовано 10 лютого 2012.
  4. Dreadnought Story. Martin Guitar Company. Процитовано 10 лютого 2012.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.