Дріянська Вікторія Євгенівна

Дріянська Вікторія Євгенівна (нар. 6 вересня 1956(19560906), Чистякове Донецької області) — українська лікарка-імунологиня, докторка медичних наук, професорка, заступниця директора з наукової роботи Інституту нефрології Національної академії медичних наук України. Лауреатка Державної премії України в галузі науки і техніки.

Дріянська Вікторія Євгенівна
Народилася 6 вересня 1956(1956-09-06) (65 років)
Чистякове Донецької області УРСР, СРСР
Місце проживання Київ
Країна  СРСР Україна
Діяльність імунологія, лікарка
Alma mater Київський медичний інститут
Галузь імунолог
Заклад Інститут нефрології Національної академії медичних наук України
Посада заступник директора з наукової роботи
Звання професор
Ступінь доктор медичних наук
Нагороди

Біографія та наукова діяльність

Закінчила Київський медичний інститут у 1979 році. Працювала лікаркою. Від 1983 — в Інституті нефрології Національної академії медичних наук України (Київ). Від 2001 року — головна наукова співробітниця, від 2002 року — заступниця директора з наукової роботи. Керівниця лабораторії імунології.
У 1999 році здобула ступінь докторки медичних наук.
Від 1999 — генеральна секретарка Українського товариства фахівців з імунології, алергології та імунореабілітації.
Вивчає імунні механізми розвитку урологічних і нефрологічних захворювань, процес адаптації ниркового алотрансплантата в осіб з хронічною нирковою недостатністю, стан імунітету населення України залежно від регіону проживання.

Основні наукові праці

  • Проблеми імунопатогенезу та імунотерапії пієлонефриту // Журн. АМНУ. 1998. Т. 4, № 1;
  • Дослідження впливу препаратів „Ербісолу“ на функціональну активність T-хелперів II типу за продукцією ІЛ-4 та ІЛ-10 in vitro. 2003, співавтори Г. М. Драннік, О. В. Назар, О. М. Ніколаєнко, В. С. Папакіна, В. Й. Фесенкова
  • Клінічна нефрологія. К., 2004 (співавт.);
  • Поражения почек, обусловленные ревматическими заболеваниями. К., 2004 (співавт.);
  • Вплив продукції ІЛ-2 і експресії ІЛ-2-рецепторів клітинами периферичної крові реципієнтів на функціонування ниркового алотрансплантата (НАТ) // ІА. 2006. № 1 (співавт.).
  • Особливості цитокінової ланки імунітету у хворих на хронічну хворобу нирок IV—V ст. у додіалізному та діалізному періодах, 2010, співавтори В. Е. Баран, Ю. І. Гончар, Г. М. Драннік, І. О. Дудар, Р. О. Зограб'ян, О. П. Петрина, Т. В. Порошина, В. С. Савченко.

Нагороди

У 2018 році за участь в роботі «Наукова розробка та впровадження персоніфікованого підходу до діагностики, лікування та профілактики імунозалежних захворювань» Вікторії Дріянській присуджено Державну премію України в галузі науки і техніки[1].

Джерела

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.