Дуби княгині Ольги

Дуби́ княги́ні О́льги ботанічна пам'ятка природи місцевого значення в Україні. Розташована на території Пірнівської сільської громади Вишгородського району Київської області, біля південної околиці села Новосілки (в урочищі «Лужок»).

Дуби княгині Ольги
(пам'ятка природи)
Один з дубів
Один з дубів
50°35′50″ пн. ш. 30°35′40″ сх. д.
Розташування: Київська область,
Вишгородський район,
біля південної околиці с. Новосілки
Найближче місто: Київ
Площа: 0,05 га
Заснований: 2012 р.
Керівна
організація:
Новосілківська сільська рада
Країна  Україна

 Дуби княгині Ольги у Вікісховищі

Площа 0,05 га. Статус присвоєно рішенням Київської обласної ради від 21 червня 2012 року. № 365-19-VI.Землекористувачем є Новосілківська сільська рада.

Пам'ятка природи являє собою 7 дубів, віком понад 400 років, заввишки понад 20 м. На висоті 1,3 м перший дуб має охоплення 5,7 м і зростає на захисній дамбі. На південь від нього зростають ще 5 дубів, що мають в охопленні 3,3 м, 4,5 м, 4,34 м, 2,86 м. Сьомий дуб зростає на південний захід від цієї групи дубів на відстані приблизно 150 м та має в охопленні 4 м. Ці дерева мають велику меморіальну та естетичну цінність.

«Дуби княгині Ольги» — це лише поетична назва, адже вони були посаджені на декілька століть пізніше Ольжиного часу. Назва ця перегукується з історичним минулим села, де в дохристиянські часи ріс священний ліс, дубам у якому поклонялися язичники, що жили у цих краях. Місцевість, де ростуть ці дуби, називається Микільська пустинь. Тут до 1930 року існував храм, це була територія Микільського Пустинного Задеснянського монастиря, який підпорядковувався Софії Київській. Тут проживали ченці, і за віком дерев можна припустити, що саме вони посадили ці дуби і доглядали за ними.

У період з 06-20.05.2020 року під час буревію один з дубів (четвертий), що мав пошкодження стовбура, завалився.

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.