Дубровський Михайло Левович

Дубро́вський Миха́йло Ле́вович (нар. 12 вересня 1940, Харків, Україна) — директор Харківського науково-дослідного інституту козацтва, академік Міжнародної кадрової Академії, доктор філософії, заступник голови Адміністрації гетьмана УРК в Східному регіоні України, генерал-полковник УРК, «Відмінник освіти України». За професійні досягнення в науковій і педагогічній діяльності нагороджений Подякою Кабінету Міністрів України.

Михайло Левович Дубровський
Народився 12 вересня 1940(1940-09-12) (81 рік)
Харків, Україна
Місце проживання Харків
Країна  Україна
Діяльність історик
Alma mater Харківський національний університет
Галузь Історія
Заклад Науково-дослідний Центр козацтва імені гетьмана Мазепи
Звання Академік Міжнародної Кадрової Академії, професор
Ступінь доктор філософії
Нагороди Подяка Кабінету Міністрів України

Біографія

Подяка Дубровському М. Л. від Кабінету Міністрів України

У роки війни разом з матір'ю перебував в евакуації в місті Фрунзе. Батько загинув під час Другої світової війни. У 1946 році родина переїхала в місто Львів, де він поступив в середню школу, а в 1955 році — до Львівського технологічного технікуму. З 1956 року, у зв'язку з переїздом сім'ї в місто Харків, продовжив навчання в Харківському технологічному технікумі.

У жовтні 1959 року був призваний на службу в армію. Служив у бронетанкових частинах на посаді командира екіпажу важкого танка до серпня 1962 року. З вересня 1962 по липень 1967 року навчався в Харківському державному університеті на історичному факультеті. Після закінчення навчання в 1967 році був направлений на роботу в Слатінську середню школу Дергачівського району Харківської області вчителем, де працював до жовтня 1969 року. Потім працював референтом Харківської обласної організації товариства «Знання» по квітень 1974 року. З квітня 1974 р. по вересень 1983 працював на республіканських профспілкових курсах Укррадпрофу методистом, зав. кабінетом.

У 1980 році вступив до аспірантури Вищої школи профспілкового руху ВЦРПС. Захистив дисертацію в квітні 1985 року. З вересня 1983 по 1988 рік працював у Харківській філії ВШПД на посаді старшого викладача, зав. кафедрою. У 1988 році перейшов на роботу в Харківський інститут залізничного транспорту на посаду старшого викладача. У серпні 1989 року повернувся в Харківський філіал Вищої школи профспілкового руху (з листопада 1990 року перетворена в Академію праці і соціальних відносин) на посаду доцента, зав. кафедрою.

У січні 1994 року був переведений до Києва для роботи зі створення Академії праці і соціальних відносин Федерації профспілок України. Працював на посаді декана факультету, завідувача кафедри.

Михайло Дубровський (крайній праворуч) під час козацького параду на стадіоні «Металіст» у Харкові

З 1991 року — доцент. У 1995 році отримав сертифікат Національного нострифікаційної комітету про присудження вченого ступеня доктора філософії в історичних науках. Академік МКА, професор.

З 1996 року по 2006 рік — ректор Харківського соціально — економічного інституту. У 2006 році обраний науковим керівником Науково-дослідного центру козацтва імені гетьмана Мазепи.

Внесок у розвиток козацтва України

Один із ініціаторів створення Харківської обласної організації Українського реєстрового козацтва та її перший керівник. Командував Східноукраїнським козацьким округом, очолював Науково-методичну раду УРК. У 2003 році взяв участь у створенні Науково-дослідного Центру козацтва імені гетьмана Мазепи і з 2009 року обраний його науковим керівником. Обирався членом Ради Українського козацтва при голові Харківської обласної державної адміністрації. За внесок у розвиток Українського реєстрового козацтва нагороджений орденами УРК І-ІІІ ступенів.

Нагороди

  • Подяка Кабінету Міністрів України;
  • Знак «Відмінник освіти України»;
  • Знак «За розбудову освіти» Асоціації навчальних закладів України недержавної форми власності;
  • Знак Об'єднаного інституту при Національній академії оборони України;
  • Вища нагорода ФПУ України «Профспілкова відзнака»:
  • Почесна грамота Харківської обласної державної адміністрації.

Наукові праці

Є автором понад 120 друкованих наукових та методичних публікацій:

  • Очерки истории профсоюзов Харьковщины / М. Л. ДУбровский, А. И. Эпштейн и др. — Харьков: Торнадо, 1999. — 400 с.
  • Дубровский М. Л. Казачество против антисемитизма и ксенофобии: исторический анализ культурных, религиозных и политических стереотипов // Толерантність і духовність в укра-їнському суспільстві та сучасне осмислення проблем антисемітизму і ксенофобії: І Міжнародна науково-практична конференція 15 грудня 2005 р. — Донецьк, 2006. — С. 45-50.
  • Данилов А. А., Дубровский М. Л. Политические партии и движения на современном этапе (Россия, Украина). Харьков, 1991.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.