Духовне управління мусульман України

Духо́вне управлі́ння мусульма́н Украї́ни (ДУМУ) — релігійна організація, яка об'єднує більш ніж 300 мусульманських громад України. Зареєстрована 9 вересня 1992 року. При ДУМУ діє Ісламський університет, виходить газета «Минарет».

Духовне управління мусульман України
Дата заснування 9 вересня 1992
Тип релігійна організація
Голова шейх Ахмед Тамім
Адреса  Україна, Київ, вул. Лук'янівська, 46
Офіційний сайт www.islam.ua
 Духовне управління мусульман України у Вікісховищі

Університет був заснований в 1993 році  Духовним управлінням мусульман України з ініціативи голови ДУМУ муфтія України шейха Ахмеда Таміма. Ісламський університет — це вищий навчальний релігійний заклад, в котрому отримують базову підготовку майбутні імами, викладаються основи ісламу і шаріату, фікг (мусульманське правознавство), арабська мова, історія країн Сходу. Також програма включає вивчення української мови. Термін навчання — 4 роки.

Критика

  • Більшість мусульман України не бачать в ДУМУ легітимного органу, через те, що 16 вересня 1994 на з'їзді, де муфтієм України був висунутий Ахмед Тамім, не були присутні представники інших мусульманських організацій, накшталт ДУМК.[1] Загалом присутні делегати представляли лише 17 % від усього числа мусульман України.


В 90-ті роки було створено Духовне управління мусульман України на чолі з ліванцем Ахмадом Тамімом. Його запросили до Криму на установчі збори Духовного управління мусульман Криму. Під надуманим приводом він відмовився від участі в цьому заході. І з групою прихильників створив власне Духовне управління. Ті, хто міг бути конкурентом ліванця, опинилися «поза грою» і не були присутні при народженні першого всеукраїнського релігійного об’єднання. Це сталося 1992 року. Відтоді Ахмад Тамім називає себе муфтієм України та виступає від імені всіх мусульман країни.[2]

Див. також

Примітки

  1. РЕЛІГІЙНО-ЦЕРКОВНЕ_ЖИТТЯ_УКРАЇНИ_кінець_ХХ_початок_ХХІ_ст. academia.edu (ua). с. 159. Процитовано 12 березня 2020.
  2. Нова організація мусульман – об’єднання чи розбрат?. qirim.news (ua). Процитовано 21 січня 2022.

Джерела та література

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.